Охарактеризуйте Веди, Біблію, Коран як пам’ятки світової літератури

Коран – святе письмо мусульман, сакральна книга ісламської религії. За канонами ісламу, це божественне одкровення, дане богом Аллахом всім юдям, а першому – пророкові Мухаммеду через ангела Джабраїла. Був записаний зі слів самого Мухаммеда, який жив у 6-7 століттях та його сподвижників.

Це збірник проповідей, притч, повчальних розповідей та молитв.

Коран утверджує владу єдиного бога – Аллаха. Книга розповідає про добро та зло, про дозволене та заборонене, про коранічний шлях життя людини. Коранічний шлях вважається правильним,

він містить закони устрію родини та суспільства, держави й економіки, правила повсякденного життя.

Суворе дотримання цих правил – запорука щастя та благості.

Коран містить молитви, які треба проказувати під час щоденних молитв – намазів правовірних мусульман. Книга встановлює також інші ритуали поклоніння Аллахові, наприклад, хадж у Мекку та піст у місяць Рамадан. Вважається, що сам Коран був даний Мухаммедові саме у Рамадан.

Коран складається з 144 сур . Ісламська філософія та культура, арабська мова та література багато чим завдячують Коранові.

Ве́ди – священні тексти світової религії індуїзму.

Створені протягом двох тисячоліть до нашої ери, записані на прадавній арійській мові санскрит. Веди складаються з чотирьох книг. В них згадуються майже 1999 богів індуїзму, які поділяються на небесних та земних, головним з яких є громовержець Індрі.

Назва Вед походить від слова “знати”, “відати”. За легендою, Веди дани були наймудрішим людям богом Брахмою.

У Ведах зібрани молитви, гімни богам, магічні заклинання та замовляння. Все це має поетичну форму. Веди розглядають людину насамперед як духовну істоту. Ії спасіння та щастя – в позбавленні ланцюгів матеріального світу та долученні до божественної сутності.

Також Ведм розповідають про будову Всесвіту, закони часу та міроустрію, природи тощо.

Ригведа – найстаріша книга – книга гімнів богам.

Самаведа – книга пісень.

Яджурведа – книга жертвоприношень.

Артхарваведа – книга заклинань.

Біблія – священна книга християнської религії. Вважається, що дана Богом через його пророків. Біблія містить розповіді про про створення світу, заповіді праведного життя, моральні принципи та настанови, стародавні легенди, фрагменти історичних хронік, хроніки діяння та послання святих апостолів, проповіді та притчі.

Біблія складається зі Старого Заповіту та Нового Заповіту. Старий розповідає про життя єврейського народу, що вважавться, за доктриною, обраним Богом. Ця книга священна також для світової релігії іудаїзму.

Поява Ісуса Христа, сина Божого, розділяє Старий і Новий Заповіти. Новий Заповіт – це Євангеліє та Діяння апостолів. Євангеліє розповідає про Христа та спасіння людства через його смерть та чудесне воскресіння.

Біблейська мораль та настанови могутньо вплинули на розвиток світової цивілізації. Образи, сюжети з Біблії стали невичерпним джерелом натхнення мистецтва та літератури.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)

Охарактеризуйте Веди, Біблію, Коран як пам’ятки світової літератури


софійчина родина
Охарактеризуйте Веди, Біблію, Коран як пам’ятки світової літератури