Живописна спадщина Т. Г. Шевченка – Тарас Григорович Шевченко

Тарас Григорович Шевченко

Живописна спадщина Т. Г. Шевченка

Поезія й живопис у творчості Т. Г. Шевченка нерозривно пов’язані. У живописі він був поетом, у поезії – живописцем. Малювання і поезія стали для Шевченка життєвою потребою, вираженням його творчої індивідуальності. До нас дійшло 240 поетичних творів великого Кобзаря і 1200 мистецьких робіт художника. Видатний митець пробував себе у різноманітній техніці, навіть у скульптурі, а за успіхи у гравюрі йому було присвоєно звання академіка.

Звертаючись до психологічно напружених

творів поета, можна стверджувати, що це були й прояви художника, бо сцени поем і віршів Шевченка такі живописні, що їх легко уявити і перенести на папір.

Т. Г. Шевченко – неперевершений майстер пейзажу. Чарівна природа і на малюнках, і в ліричних творах є контрастом до важких соціальних умов життя народу. У листі до О. Бодянського від 6-7 травня 1844 р. Шевченко писав: “.. .Я хочу рисовать нашу Україну… Я її нарисую втрьох книгах, в першій будуть види, чи то по красі своїй, чи по історії прикметні, в другій теперішній людський бит, а в третій історію. В год буде виходити 10-ть картин”.

Однією з перлин національної

графіки є альбом офортів Т. Шевченка “Живописна Україна”. Художник мріяв створити три таких альбоми, але за браком коштів вийшов лише один, в який увійшло шість робіт: “У Києві”, “Видубецький монастир”, “Суднярада”, “Свати”, “Кавказ”, “Дари в Чигрині 1649 р.”.

Шевченко створив також і галерею портретів, серед яких є серія автопортретів. Розглядаючи їх, можна ще раз побачити і відчути багатогранність таланту великого сина України. ?


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)

Живописна спадщина Т. Г. Шевченка – Тарас Григорович Шевченко


яшка и машка скорочено
Живописна спадщина Т. Г. Шевченка – Тарас Григорович Шевченко