Жіночі прикраси

Жіночі прикраси Чи замислювалися ви, дівчатка, про походження такої прикраси, як намисто? Які прикраси носили жінки в давнину?

Відомо, що намисто під назвою “бись” або “борь” зустрічалося в літературних пам’ятках ще в десятому столітті. У княжій Україні – Русі були дуже поширені разки з намистинок прозорого скла, яке покривалося тонким шаром срібла чи золота, а потім знову заливалося скляною масою.

За козацьких часів були поширені справжні корали, а в дочок козацької старшини та шляхти не бракувало й перлів. Користувалося

попитом і гранатове намисто, що пізніше замінилося скляним, подібним до гранатової барви.

Цікаво, що в будні дівчата одягали небагато намиста, бо розсипаний разок чи загублений, за народними віруваннями, віщує біду. В одній з українських народних пісень згадується: Попід гаєм зелененьким дівчина ходила, Сумна, невесела – корали згубила. Коралики утонули, а хусточка плавле. Ходить дівка попід воду, білі руки ломля.

Але зовсім без намиста не можна було дівчатам ходити, бо воно оберігало від застуди. Пройшли з тих часів десятиліття, століття, але намисто, змінюючи форму, колір, коштовний матеріал, і тепер служить оздобою для дівчат, жінок, бабусь.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)


Жіночі прикраси


камінчук баба віхола
Жіночі прикраси