Засудили Ганну

Ганна Розсоха – головна героїня оповідання Ю. Мушкетика “Суд”. Вона переживає трагедію: її судять за… неробство. Все життя Ганна трудилась: і тоді, коли жила з матір’ю та сестрами. І тоді, коли вийшла заміж за Омелька. А нині жінка – на лаві підсудних, боїться глянути в зал.

За що її судять?

Ганна згадує своє життя. І читач починає дещо розуміти: образила трудівниця голову колгоспу. Ось тепер і має: Устим Рукавиця подав на неї позов до суду – за те, буцімто, що не хоче працювати, не виконує норму. Вона і справді не може впоратись

з нормою.

Але не тому, що ледаща, а тому, що хвора.

Був час, коли Ганна піднімала на прорив ланку… Ніколи не лінувалась – скільки тієї роботи переробила і в колгоспі, і вдома. Має четверо дітей, сад, город – і подвір’я все у квітах…

Любила квіти: чорнобривцями й нагідками засівала всі латочки в садочку і в дворі.

Заплакала Ганна – не вірила, що судді справді прислухаються до Устима Рукавиці. Заплакала від образи… Вийшла жінка із залу СУДУ.

Зайшла у буфет випити води, бо дуже погано їй було. І побачила своїх кривдників – голову колгоспу Устима Рукавицю та фінагента Йосипа Шила: вони пили горілку і переможно сміялись! Серце жінки не витримало… Чесна колгоспниця не витримала – померла після суду, який визнав її винною в тому, що не виробила мінімуму трудоднів.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 оценок, среднее: 5.00 из 5)


Засудили Ганну


конспект уроку п. воронько казка про рукавичку
Засудили Ганну