Запоріжжя – унікальний куточок на сході України

Коли б уявити себе маленькою пташкою, то можна було б подумки мандрувати всією Україною. І скрізь ви б зустріли привітних доброзичливих людей, які є найбільшим багатством нашої держави. Мешкаючи у певному місті все життя, ми часто не звертаємо уваги на безліч цікавинок, що нас оточують. Місто здається звичним, а відтак – нецікавим. Дивно, що, опинившись у іншому місті, ми роззираємось довкола, фотографуємо чи не кожну будівлю, дивуємось і захоплюємось.

А щодо власного міста? Хіба щодня нас оточує менше захоплюючих будівель, величних проспектів

й маленьких затишних вуличок, ніж можна побачити на екскурсіях іншими містами? Своєю Вітчизною я вважаю місто Запоріжжя – унікальний куточок на сході України, розташований поміж Азовським морем та Дніпром – Славутою. Місто Запоріжжя – один із найбільш розвинутих промислових центрів Західної Європи. Місто було засноване у 1770 році і спочатку називалося Олександрівськ.

Теперішня назва чарівного міста походить від того, що розмістилося воно за дніпровськими порогами. Колиска українського козацтва, легендарний острів Хортиця знаходиться маже в серці міста. Про культуру запорожців нагадує комплекс “Запорізька

Січ”, на цій території знімають фільми про славне козацьке минуле України.

Своєрідним єднанням між минулим і сучасним є гребля ДніпроГЕСу, довжина і ширина якої відповідно 760 і 60 метрів. До самої дамби від вокзалу Запоріжжя-1 пролягає найдовша вулиця в Європі – проспект Леніна, довжина якої перевищує 11 кілометрів. У місті є безліч історичних пам’яток.

Це Урочище Середній Стіг, де знайдено поселення VI-II тисячоліття до нашої ери. На вулиці Немировича – Данченка можна помилуватися кам’яними бабами та відвідати могилу отамана Осипа Гладкого по вулиці Жуковського. А ще у нашому місті функціонує справжнісінька дитяча залізниця, яка має свої власні платформи і вокзал. Я живу в цьому чудовому місті все своє життя, і досі щодня відкриваю для себе щось нове.

Кожну прогулянку містом я сприймаю як захоплюючу екскурсію. Скільки нового можна відкрити для себе, якщо навчитися уважно дивитися навколо!


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)

Запоріжжя – унікальний куточок на сході України


добре бути мудрим чи освіченим
Запоріжжя – унікальний куточок на сході України