ЗАКРІПЛЕННЯ ЗВУКОВОГО ЗНАЧЕННЯ ВИВЧЕНИХ БУКВ. ОПРАЦЮВАННЯ ОПОВІДАННЯ І. ПРОКОПЕНКО “ПРО ЩО ШЕПОТІЛИ БЕРІЗКИ”
Мета: закріпити знання учнів про звукове значення вивчених букв; формувати свідомі навички читання слів; розвивати мислення, мовлення, пам’ять, увагу; виховувати любов до природи.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
ІІ. ПОВТОРЕННЯ ТА ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Мовленнєва розминка
1) Розучування скоромовки.
Пішли рясні дощі,
Ловилися лящі.
А хлопці – мов хлющі:
Забули про плащі.
Та що їм ті дощі,
Коли такі лящі!
В. Гринько
2) Робота над чистомовкою.
Ща-ща-ща – піймали ляща.
Щу-щу-щу
Ще-ще-ще – дуже смачно, дайте ще.
2. Читання вірша Г. Малик “Що для чого треба?”
3. Гра “Жук-буквоїд”
– Вставте пропущені букви в словах:
С. р. к.
Гн. здо (о, і, о, а, у, и)
Р. к. в. чка
4. Прочитайте правильно!
Висить, гілля (два наголоси), нове, гілочках.
5. Звуко-буквений аналіз слів берізки, шепотіли, про, що
– Складіть речення з цих слів.
– Це назва твору, з яким ми ознайомимося.
Міркування над змістом заголовка
– Чому шепотіли, про що шепотіли берізки?
Фізкультхвилинка
III. РОБОТА ЗА БУКВАРЕМ (с. 131)
Опрацювання оповідання І. Прокопенко
1. Читання казки вчителем
– Як ви розумієте слова “Сорока вмирала з цікавості”? (Сорока все хоче знати, все іншим розказати. Недарма говорять: “Сорока на хвості принесла”. Це вона побачила ремезове гніздо.)
– Чи можете ви відповісти допитливій сороці?
– Яка то пташка змайструвала собі таке незвичайне гніздечко?
– За якими ознаками ви впізнали, що сорока побачила гніздо ремеза?
2. Самостійне читання казки учнями
– Прочитайте, доведіть, що гніздо звила пташка ремез.
– у гіллі на вербі висіло гніздо, схоже на рукавичку;
– гарне, тепле, м’яке; на тоненьких гілочках;
– нехай спробує хто дістатися.
3. Читання тексту учнями вголос
– Знайдіть, що сказано про гніздечко. (Рукавичка, на тоненькій гілочці; висить)
– На якому дереві в’є гніздечко ремез? (На вербі)
– Де висить гніздечко? (Над водою, біля річки, над рікою)
– Яке гніздечко всередині? (Гарне, тепле, м’яке)
– Чому маленька пташка не заховала гніздечко? (Нехай спробує який хижак дістатися.)
4. Складання опису гнізда ремеза
– Ось який художній образ про маленьку пташку створила письменниця! Подивіться на фотографію гнізда ремеза. Який образ створив художник? Розкажіть, яке гніздечко в ремеза.
IV. РОБОТА З ДИТЯЧОЮ КНИЖКОЮ. ОЗНАЙОМЛЕННЯ УЧНІВ ЗІ ЗБІРКОЮ КАЗОК ІРИНИ ПРОКОПЕНКО “ПРИГОДИ НА ЗЕМЛІ ТА ПІД ВОДОЮ”
1. Розповідь учителя про письменницю
– Народилася Ірина Прокопенко в Росії. Її чоловіком став українець, поет і перекладач Гаврило Прокопенко. З ним опанувала українську мову настільки, що з часом змогла писати нею художні твори. Спочатку складала казки для власних дітей – сина та дочки, згодом це стало її покликанням.
В Ірини Миколаївни багато читачів. Найвдячніші з-поміж них – діти, які надсилають листи, малюють ілюстрації до її творів, складають власні казки, вірші. І для кожного знаходиться в неї добре слово, щира порада.
2. Ознайомлення учнів зі збіркою казок Ірини Прокопенко “Пригоди на землі та під водою”
V. ПІДСУМОК УРОКУ
– З яким твором ознайомилися на уроці?
– Чи задоволені ви своєю роботою?
ЗАКРІПЛЕННЯ ЗВУКОВОГО ЗНАЧЕННЯ ВИВЧЕНИХ БУКВ. ОПРАЦЮВАННЯ ОПОВІДАННЯ І. ПРОКОПЕНКО “ПРО ЩО ШЕПОТІЛИ БЕРІЗКИ”
чехов хамелеон скорочено
ЗАКРІПЛЕННЯ ЗВУКОВОГО ЗНАЧЕННЯ ВИВЧЕНИХ БУКВ. ОПРАЦЮВАННЯ ОПОВІДАННЯ І. ПРОКОПЕНКО “ПРО ЩО ШЕПОТІЛИ БЕРІЗКИ”