Загадки українською мовою

Загадки – це давній жанр усної народної творчості, популярний в усі часи. Загадування та відгадування загадок завжди приносило велике задоволення дітлахам. Загадки змушують нас мислити, напружувати мозок, шукати відповіді. Вони допомагають нам побачити різні явища, якості, речі та процеси з нового боку, помічати спільні риси в несхожих, здавалось би, об’єктів. Це означає, що розгадування загадок розвиває одразу декілька видів мислення людини – логічне, асоціативне, образне. З точки зору психології, загадки навчають нас думати, закладають

в процес мислення готові алгоритми проведення аналізу інформації на автоматі, без свідомих зусиль з нашого боку. Отже, користь від такого заняття беззаперечна і для дітей, і для дорослих.

Загадки бувають не лише народні, але й авторські, складені певними людьми. З плином часу в нашому житті з’являються нові явища та речі як-от наприклад, мобільний телефон чи спілкування в соціальних сітях, а якісь поняття застарівають та втрачають впізнаваність. Тому з’являється потреба і в сучасних загадках, з новими невідомими чи новими способами образного описання предметів.

Загадки можуть бути прозові та римовані,

короткі та розгорнуті, з відповіддю в останньому слові, що римується з попереднім рядком. Це залежить від призначення певної загадки, можливості образного “шифрування” відгадки, просто бажанням автора. Римовані загадки, відгадкою в яких є останнє слово, добре підходить для ігор та конкурсів, в яких діти приймають участь гуртом та відповідають хором.

У нашому розділі загадок вони поділені за темами. Усі загадки римовані чи ритмічні, з приведенням відгадок. Згадайте, якою повагою гра в загадки користувалася в народів Середзем’я в безсмертній повісті Р. Р. Толкіна, та сміливо вирушайте в захопливі мандри за відповідями.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)


Загадки українською мовою


софійчина родина
Загадки українською мовою