За золотими вікнами зірок – ІРИНА ЖИЛЕНКО Скорочено

В земному Києві нема для мене весен. По осені – мій кожен день і крок. А як у вас там, в Києві небеснім, В земному Києві така стара я стала! А вам Господь років не добавля. Така ж яскрава посмішка у Алли! Такий же чорний чуб у Василя! В земному Києві – безмірність самоти. Куди піти, коли нема Івана? А там, за тим віконцем золотим,

Де є Іван,- там дім обітований. Там вірші, чай і дим од сигарет. Куди спішить? їм вічність вікувати. Зарецький знов малює мій портрет. А Стусові і вічність тіснувата… Про щось земне замислився Кушнір.

Здригнулась

чашка з недопитим чаєм. Вони нам смерті не бажають, ні, але їм дуже нас не вистачає! Як там Лукаш? Все грає в доміно? Було в нім щось розгублено-дитяче. А ти, Валерик? Чи тобі чутно, як мама плаче?

Хоч уві сні для неї оживи… В земному Києві, повитому в жалобу, тепер уже нема таких, як ви, – о лицарі печальної подоби! Нема весни. Ніщо не процвіта – крім лицарів неситої утроби.

І, хоч потилиця у них крута, – я не зроблюсь ніколи мізантропом. Бо ви були! А отже, все було: любов і подвиг, хрест і воскресіння… Хай вічно світить лампа над столом в небеснім Києві,

В небесній Україні. Хай береже спочинок ваш Господь всю

довгу-довгу, всю небесну вічність. А я віршую… Бо казав Світличний: “Іриночко, без віршів не приходь..,”

Коментар І. Жиленко говорить у вірші про два світи – земний і небесний. Вона згадує про друзів-поетів, митців, які пішли у вічність. Називає багатьох поіменно, відомих особистостей – Василя Стуса, Івани Світличного, Аллу Горську, Миколу Лукаша та інших. Це когорта митців, яким небайдужа була доля народу, і багато з них постраждали за свої переконання. Поетесі дуже не вистачає їхнього товариства, вона говорить, що “тепер уже нема таких, як ви, – о лицарі печальної подоби!” Настала пора “лицарів неситої утроби”, але “це не зробить її мізантропом” (людиноненависником), вона продовжуватиме творити, нести людям своє яскраве й задушевне слово.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)

За золотими вікнами зірок – ІРИНА ЖИЛЕНКО Скорочено


валерій шевчук дім на горі скорочено
За золотими вікнами зірок – ІРИНА ЖИЛЕНКО Скорочено