Євген Гуцало (1937-1995)

Українська література 6 клас

Я І СВІТ

Євген Гуцало (1937-1995)

Євген Гуцало народився на Вінниччині

Тонко розуміти, відчувати прекрасний світ дитинства дано не кожному. Для цього треба мати талант. Таким талантом, яскравим, самобутнім, володів Євген Гуцало. Його твори для дітей – це чарівний світ, де легко і просто народжується казка, де живуть її добрі герої, де зливається в єдине світ людей і світ звірів, птахів, рослин.

Народився Євген Гуцало в сім’ї вчителів. Закоханий у свій рідний край, чарівне Поділля, письменник так

висловився про місце свого дитинства:

Там встають усміхнені світанки,

На схід сонця стеляться стежки,

Там співають пісню подолянки

І веселка воду п’є з ріки…

Змалку виявив самостійність у поглядах, творче обдаровання, яскраву індивідуальність. Одного разу треба було написати твір на вільну тему. Прочитавши його творіння, батько, учитель української мови та літератури, підозріло глянув на сина і на весь клас запитав: “Ти оце звідки списав?!”. Пробувати себе в літературі Євген почав рано, ще десь у третьому-четвертому класі. Сам змайстрував собі столика з дерев’яних жердин та й писав за ним

вірші, оповідання. Хлопець твердо вирішив стати письменником. А ще багато читав. Читав усе, що потрапляло до рук. Читав “Кобзар” Шевченка і стару обдерту Біблію без початку й кінця, що знайшов у бабусиній скрині, читав Вальтера Скотта і Джека Лондона. Пізніше в автобіографії письменник зазначить: “У дитинстві книжка була самим життям…” Пристрасть до жадібного читання не покидала Євгена Пилиповича все життя.

Дитяча мрія Євгена Гуцало таки здійснилася, і вій став в один ряд із класиками вітчизняної літератури. З-під його пера вийшло понад сто книг, а за книжки для дітей “Саййора” та “Пролетіли коні” Євгена Гуцала було відзначено Державною премією імені Т. Г. Шевченка.

Прочитавши оповідання Євгена Гуцала “Олень Август”, ти переконаєшся в обдарованості й самобутності цього письменника.

Друзі письменника жартома розказували, що коли Євген Гуцало проходив вранішніми вулицями Києва, то пташки переставали співати і спурхували йому на плече – природа тонко відчувала

Справжнього митця, у якого була рівновелика любов до рідного слова й рідної природи.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)


Євген Гуцало (1937-1995)


сочинение про любимую бабушку
Євген Гуцало (1937-1995)