Явище мережетури: українська література в Інтернеті

Явище мережетури: українська література в Інтернеті Дев’яності роки минулого століття принесли з собою чергову технологічну революцію: стільникову і телефонію й Інтернет. Віртуальні простори останнього, як з’ясувалося, мають потужний потенціал до надання потрібної інформації й тепер виступають як новий особливий жанр чи, радше, вид чи вимір літератури. Одна з неусталених його назв – мережетура – це калька від російського сетература – слова, яке утворюється поєднанням частин слів “сеть” і “литература”. Поряд із інтелектуальною

літературою й масовим чтивом інтернет має свої особливості. Інтернет – це окремі програми-тексти , котрі зазвичай не читають, а проглядають.

Об’єм інформації унеможливлює сприйняття її підряд, отже – читач постійно вибирає потрібне, відсіюючи решту. Інтернет має певну подібність до телефонної станції: коли ви копіюєте або, як кажуть, скачуєте собі певну веб-сторінку, то маєте можливість зворотного зв’язку з її творцями й технічною обслугою, а через них – із самим автором того, що ви читаєте, тобто виникає ефект перебування в літературному клубі, салоні, на мистецькій акції, вечірці. У ідеалі

ви можете уже в процесі перегляду твору відіслати на веб-сторінку повідомлення про своє ставлення й оцінку, взяти участь у голосуванні для встановлення рейтингу цього твору, ознайомитися з оцінками попередніх читачів, написати електронного листа авторові, отримати доступ до інших текстів цього ж автора, стилю, літературного об’єднання, веб-сторінки, замовити паперову версію потрібної книги, за бажанням посприяти поширенню інформації про цю веб-сторінку серед інших користувачів інтернету й навіть – увага! – взяти учать у літературній творчості: написанні й публікації своїх творів і дописуванні, переписуванні, пародіюванні вже існуючих. Демократичність інтернет-простору гранично спростила проблему публікації своїх безсмертних літературних опусів.

Безкоштовно або за доступні гроші амбітний автор може розмістити свої тексти на безмежних інформаційних просторах. Щоправда, популяризацію й наявність зворотного зв’язку забезпечує якість чи, скоріше, оригінальність творів, реклама – всередині інтернету і поза ним, технічний рівень вебсторінки .


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)

Явище мережетури: українська література в Інтернеті


твір про космос для 3 класу
Явище мережетури: українська література в Інтернеті