Як я розумію дружбу (твір у публіцистичному стилі на морально-етичну тему)

План
I. Роль дружби в житті людини.
II. “Без вірного друга – велика туга” (Нар. тв.).
1. Чи можливо прожити без дружби?
А) Як подолати самотність.
6) Моє ставлення до однокласників.
2. “Приятелів тьма, а вірного друга нема” (Нар. тв.).
3. Найголовніші ознаки дружби.
III. “Дружба – найцінніший скарб” (Нар. тв.).
Можна погодитись, а можна й не погодитись зі словами Шота Руставелі, що людина, яка не шукає друзів, є ворогом сама собі.
Подивимося на своїх однокласників: у одних справжня, як мені здається, дружба,

в інших – тільки приятелювання. Тому, в кого є друг, я по-доброму заздрю, а того, хто завойовує дружбу, плазуючи перед однолітками, жалію. Так сталося, що у мене немає друзів.
Безумовно, я не відчуваю себе самотньою, бо спілкуюся з усіма однокласниками, хоч наш 9А і розбився на групи. Я намагаюся бути з усіма доброзичливою, допомагаю всім, хто до мене звертається (я не відмінниця, але твердо знаю шкільні дисципліни), проте списувати не даю нікому, просто пояснюю. Усі знають мої принципи щодо списування, і ніхто не ображається. Представники всіх трьох угрупувань, па які розбився наш клас, намагаються залучити мене до своїх
кіл, але я відмовляюся від їхніх запрошень, бо вважаю, що клас повинен бути єдиним колективом. Я впевнена, що у мене будуть справжні друзі, на все життя. А поки що народна мудрість “приятелів тьма, а вірного друга нема” – це про мене.
Два роки тому я втратила свою найкращу подругу. Ця дівчина і досі навчається в нашому класі і навіть є лідером одного з трьох угруповань, проте я викреслила її зі свого життя. Справа в тому, що я погано вчилася, часто хворіла, не встигала засвоювати новий матеріал, словом, тяглася ледве-ледве, позаду всіх у класі. Моя подруга, навпаки, завжди вчилася на “відмінно”. їй легко давалося навчання, і вона давала мені списувати. Але при цьому ображала мене. При всіх дітях принижувала мене, називала де-білкою і дурепою. Одного разу я не витримала цих знущань і посварилася з подругою. Я наздогнала клас, почала відвідувати басейн. Покращилось і моє здоров’я, і успішність. Відтоді я почуваю себе впевнено. Але на все життя я зрозуміла, що там, де є справжня дружба, там немає місця образам і приниженню. Дружба – це взаєморозуміння і взаємоповага. Справжні друзі бояться образити одне одного.
Я впевнена, що в мене буде друг, якому я зможу довіряти, як собі, про якого я скажу: “Друг – це другий я”.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)

Як я розумію дружбу (твір у публіцистичному стилі на морально-етичну тему)


сочинение про белку
Як я розумію дружбу (твір у публіцистичному стилі на морально-етичну тему)