Хлопчик-Фігурка, який задоволений собою – ІГОР КАЛИНЕЦЬ Скорочено

Ганнуся їхала додому трамваєм і намалювала на вікні пальчиком чоловічка в окулярах. Коли дівчинка виходила, почула, що Хлопчик-Фігурка (далі скорочено будемо називати його Ха-еФ) просить її взяти його із собою. Дівчинка здивувалася, але взяла хлопчика в ранець, і він поселився там в альбомі для малювання.

Гануся згадала про Ха-еФа тільки тоді, як учитель поставив хлопчика знак питання. Ха-еФ запишався і подумав, що це йому таємничості, отже, треба придумати загадкову історію. Попросив у дівчинки її зошит, ручку та її почерк. На уроці української

мови Ганнуся виявила, що там у неї написана автобіографія Ха-еФа.

Ха-еФ розповідав, що походить з далекої планети Хвігурія, де живуть на скляних стінах. З часом жителів стало так багато, що довелося відправлятися на інші планети, наприклад, на Землю. Учительці сподобався твір, а Ганнусі ніяково було сказати, що писала не вона.

Дітям було задано додому скласти оповідання на вільну тему, й Соломійка попросила у Ганнусі її Ха-еФа для натхнення. Наступного дня і в Соломійчиному зошиті було оповідання “Мій другий життєпис”, у якому розповідалося про те, що Хлопчик-Фігурка був Намальований на стіні в печері, де

люди ховалися від нападів татар. Малий Івасик водив по фігурці пальцем, і до нього перейшла мудрість жерців-волхвів. Виріс, став жити в монастирі, писати розумні книги й вирізати малюнки на дошках.

Ха-еФ пішов разом з дітьми, які відвідали печеру у Львові. Учителька поставила Соломійці за цей твір “гарно” із знаком оклику.. На перерві дівчата вирішили малюнок з Ха-еФом покласти Богданкові у портфель. Богданко довго не брався за уроки, тому не бачив Ха-еФа й дуже цінувався, почувши його голос. Хлопці посперечалися, хто краще і грає на комп’ютері, почали грати й Ха-еФ програв, тому одержав завдання написати оповідання.

У його третьому життєписі йшлося про те, що Хлопчик-Фігурка жив у пам’яті комп’ютера і боявся, що його може з’їсти вірус. Тоді хлопчик Богданко попросив татка, щоб той видрукував Хлопчика-Фігурку на папері. Обвів його кольоровими олівцями, і тепер Ха-еФ мандрує по світу, задоволений сам собою.

Коментар Фантастичне оповідання про мандри Хлопчика-Фігурки (Ха-еФа) веде нас і на іншу планету, і в печеру давньої людини, і знайомить із найновішим технічним досягненням – комп’ютером. Разом із ти розповідає про літературні жанри – історичні, пригодницькі, фантастичні твори, про те, як добре бути розумним, старанним школярем, отримувати задоволення від своєї праці.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)

Хлопчик-Фігурка, який задоволений собою – ІГОР КАЛИНЕЦЬ Скорочено


скорочення за сестрою
Хлопчик-Фігурка, який задоволений собою – ІГОР КАЛИНЕЦЬ Скорочено