Хліб (твір-роздум на морально-етичну тему)

Хліб…
Він щодня приходить до нас – рум’яний, теплий, запашний, незрівнянний. А ще має багато імен – бублик, булочка, батончик, рогалик, паляниця, калач, паска, пиріг… І все-таки хліб.
Якщо на столі немає хліба – на ньому чогось не вистачає. Найголовнішого. Бо хліб – то багатство, добробут. Люди ласкаво і шанобливо кажуть про нього: хліб – батечко, хліб – годувальник, хліб – усьому голова. Спрадавна народ паш понад усе цінував хліб, сіль, честь.
Хліб супроводжує нас усе життя – від народження до глибокої старості.

У всіх народів він святий. Хліб берегли, на його честь складали гімни, хлібом зустрічали найдорожчих гостей. І щоб був у нас хліб, ми щодня повторюємо слова молитви і мовимо: “Отче наш, хліб наш насущний дай нам днесь”. І цю молитву батьки заповідають нам, а ми – нашим дітям. Бо хліб безцінний. Ні робота, ні смерть, ні життя, ні весілля – нічого на світі не обходиться без хліба. Він сильніший за все, смачніший за все. він дорожчий за золото, насущний і святий хліб із нашого поля.
І щоб зорати поле, теж потрібен хліб. І щоб розбити ворога. Щоб перемогти і вистояти. Скрізь хліб, хліб, хліб. А без нього немає ні радості,
ні свята, ні самого життя.
Людство знає жахливі роки без хліба, коли вимирали цілі села й міста, цілі місцевості й країни, так що жодній війні і жодній армії й не снилося таке спустошення.
Знати ціну хлібові, вміти його економити, бути бережливими і дбайливими господарями – це головні питання суспільства. Ось чому питання про хліб лишається у нас головним.
Ось таким є він – хліб. Його величність Хліб. То ж давайте ставитися до нього завжди а шаною і повагою. Не шкодуймо дати скибку хліба голодному. Хліб у світі – найголовніше, він – життя. І може, хтось із моїх ровесників стане кондитером чи пекарем і даруватиме Людям хліб:
Як їсте ви паляниці,
Калачі смачні їсте, –
Не забудете уклонитись
Хліборобові за це!


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)

Хліб (твір-роздум на морально-етичну тему)


прозова мова
Хліб (твір-роздум на морально-етичну тему)