Характеристика образу Григорія Многогрішного за романом І. Багряного “Тигролови”

Григорій Многогрішний – герой роману “Тигролови”; образ відчайдушного патріота, створений видатним українським письменником Іваном Багряним. Автор жив у часи, коли радянська влада чинила репресії проти людей, що мали свою думку і не хотіли сліпо коритися новим законам. Іван Багряний у своєму творі правдиво зобразив тодішню ситуацію на Україні. А Образом Григорія Многогрішного довів, що сильна духом особистість все ж таки здатна протистояти системі.
На початку роману ми бачимо героя у якості в’язня, який разом з іншими нещасними їде на каторгу на пекельному поїзді. Письменник називає цей транспорт драконом, що поглинає людей. Григорій – особливий в’язень, адже за ним надзвичайно пильно слідкують. І все через те, що він вже встиг проявити силу свого характеру. Коли його катували, бажаючи почути зізнання у злочинах проти влади, – він мовчав стиснувши зуби. Навіть повністю знесилившись – герой не втрачав власної гідності. Тому й стерегли Григорія, бо розуміли, що людина такої волі спробує звільнитись. Так і сталося. Коли поїзд прибув до назначеного місця і всі в’язні

вийшли, то серед них Григорія вже не було.
Він зістрибнув з поїзда, ризикуючи життям заради волі. Так герой опиняється посеред незнайомої йому тайги, що таїть небезпеку. Григорій сам себе жартома називає Робінзоном. Адже йому також самотужки потрібно буде виживати. І йому це вдається, більше того – він рятує дівчину від ведмедя. Дякуючи за порятунок вона дає йому притулок у своєму домі. Таким чином Григорій знайомиться з родиною Сірків – вихідцями з України, що змушені були переїхати на дику землю заради свободи. Найцікавіше в них – це їх промисел. Сірки ловлять тигрів.
Іван Багряний не просто так вводить образ саме тигра. Адже ця тварина – небезпечна, сильна, але водночас розумна і свободолюбна. Не складно здогадатися, що саме з цим звіром асоціює автор свого героя. Григорій також надзвичайно сильний, молодий. В тексті наводяться його прикмети: юнак 25 років, атлет, авіатор. Чи небезпечний він? Так, для ворогів. Молодий чоловік боронить власну честь та честь всієї країни.
Характеристика образу Григорія Многогрішного за романом І. Багряного “Тигролови”


жбан меду сербська казка
Характеристика образу Григорія Многогрішного за романом І. Багряного “Тигролови”