Характеристика образу Галі у романі Панаса Мирного “Хіба pевуть воли, як ясла повні?”

В романі Панаса Мирного “Хіба ревуть воли, як ясла повні” багато образів, які схильні до злочинства з різних причин. Таким є і головний герой Чіпка, він – “пропаща сила”. Але не міг автор залишити читачів без справжнього чистого образу. Це молода дівчина Галя, кохана Чіпки. Навіть один розділ роману названий в її честь – “Польова царівна”. Галя наділена дивовижною вродою: невеличка, жвава з оксамитовими очами. І найголовніше – зовнішність відповідає внутрішній красі. Письменник не шкодує для своєї героїні пестливих слів. Вона

і білочка, і перепілочка, і причуда, що заворожила Чіпку.
Галя видається іншим веселою, але насправді душу її гризе неспокій та туга. Виною тому середовище, в якому змушена жити дівчина. Її батько розбійник, який не цурається найстрашніших вчинків заради користі. Вони живуть далеко від села в гурті таких самих злочинців. Та не зважаючи на це, Галя не розділяє поглядів батьків на життя. Вона любить людей, її гнітить думка, що батько займається лихими справами. Але, на жаль, дівчина не здатна щось змінити. Вона навіть не насмілюється відмовити батьку носити награбоване, хоча через це її мучить сумління. Дівчина вважає
свій дім в’язницею, з якої прагне вирватися. Тому увійшовши у дім Чіпки в якості дружини сподівалася на зміни. Але її чоловік також став на шлях злочинства. Знаючи увесь бруд такого життя, Галя намагалася відмовити Чіпку від хибних кроків, але марно. “Пропащу силу” було не зупинити.
Галя майже до останнього вірила у доброту Чіпки, виправдовувала його вчинки прагненням соціальної справедливості. Навіть увійшла до його сумнівного товариства, намагаючись навчити злочинців людяності. Та все дарма. Чіпка, переповнений жагою помсти, вже не розрізняв добро від зла. І якщо спочатку його жертвами були нечесні люди, то потім страждали і безневинні. Останньою краплею для Галі стала страшна розправа Чіпчиної ватаги над сім’єю Хоменка. Вона відчула, як згас останній промінь надії на духовне зцілення її чоловіка. Чіпку заарештували, а Галя не бачила далі сенсу жити. “Пропаща сила” Чіпки згубила не тільки його, але й все навколо.
Образ Галі дуже важливий для розуміння образу Чіпки. Головний герой стає злочинцем, тому що незадоволений умовами свого життя. Він з дитинства жив у злиднях, бачив зневагу багатіїв. Тому можна зрозуміти, чому Чіпка стає на шлях бунтарства. Це відрізняє його від “маленьких” людей. Він вважає себе борцем за справедливість. Але куди ці прагнення його заводять? Від справедливої помсти панству він доходить до знищення невинних людей. І це вже не можна ніяк виправдати. Галя також незадоволена умовами свого життя. Вона страждає від злочинств батька, не розділяє його поглядів. Хоча генетично повинна була б бути такою ж самою. Більш того, автор відділяє Галю від інших людей, оточуючи в дитинстві тільки злочинним товариством. Яким же чином в такому “бруді” виросла чиста душею дівчина? Можливо, Панас Мирний хотів показати, що незважаючи на обставини вибір завжди залежить від самої людини.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)

Характеристика образу Галі у романі Панаса Мирного “Хіба pевуть воли, як ясла повні?”


о довженко зачарована десна уривки
Характеристика образу Галі у романі Панаса Мирного “Хіба pевуть воли, як ясла повні?”