Характеристика образу дядьки Тараса за драмою М. Куліша “Мина Мазайло”

Микола Куліш у драмі “Мина Мазайло” показує читачеві своїх персонажів у гротескному світлі. Один з найколоритніших героїв – дядько Тарас. Це образ людини, яка шанує свій рід, національні традиції та історичну минувшину народу. Але погано те, що він не враховує нових вимог сучасного життя. Він продовжує жити в минулому, хапається за те, що вже давно втратило свою актуальність. Дядько Тарас добре орієнтується в історії, особливо захоплюється добою козаччини. Навіть своїх родичів іронічно називає козаками та козачками. Багато його висловлювань

мають глибокий зміст. В них відчувається щира любов до рідного краю та народу.
Мазайлиха (дружина Мини Мазайла) недолюблює дядька Тараса. Вона впевнена, що її син Мокій став таким “щирим українцем”, бо вдався саме в дядька.
В родині Мазайло виникає дискусія стосовно питання: чи змінювати міщанське українське прізвище на шляхетне російське. Окрім членів сім’ї в обговоренні беруть участь тітка Мотя та дядько Тарас. Останнього кликати не хотіли, бо він не підтримує їхнє прагнення стати “руськими”. Дядька вважають шовіністом, у якого навіть “кури по-українському говорять”. Та дядько все ж
таки приходить до родини Мазайло, хоч його і не чекали. Він намагається відстояти свою позицію щодо збереження українського прізвища. Але не може протистояти більш наполегливій тітці Моті. Вони довго сперечаються про походження українських та російських слів. Тітка Мотя обурює дядька, заявляючи що навіть Тарас Бульба та його сини говорили російською мовою. І хоча докази тітки Моті не такі вже й беззаперечні, але вона дуже впевнено їх виголошувала. Дядько Тарас намагається протистояти тітці Моті, але виявляється морально слабшим за неї. Тому зрештою він погоджується підтримати родину Мазайло у прагненні змінити прізвище. Але наголошує, щоб вони залишили корінь “Маз”, як показник роду. Інші погодилися і вирішили взяти прізвище Мазєнін.
Мокія обурює така слабкість дядька. Він починає поводитися з ним досить грубо і без пошани. Для Мокія не існує компромісів.
Дядько Тарас – це виразник ще одного погляду на українське в той час. Він шанує рідну мову, але під впливом інших людей може змінювати свою думку, йти на компроміси. Він не достатньо сильний морально, аби відстояти свої погляди.
Отже, дядько Тарас також не являється позитивним персонажем, хоча й негативним його назвати важко. Він, як і всі інші, – гротескний образ.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)

Характеристика образу дядьки Тараса за драмою М. Куліша “Мина Мазайло”


казка хлопчик персик
Характеристика образу дядьки Тараса за драмою М. Куліша “Мина Мазайло”