Характеристика образу Бридкого каченяти

Бридке каченя – казковий образ, в якому втілені уявлення автора про долю і призначення генія: всупереч всім обставинам він обов’язково доб’ється визнання і слави. Бридке каченя, що народилося в качиному гнізді, доводиться багато що зазнати в житті. Його вважають потворним, оскільки він зовсім не схожий на останніх мешканців пташиного двору, що “обмежують межі світу канавкою з лопухами”. Таким же потворним і ні на що не здатним він здається котові і курці, таким, що живе у старенької в її убогому будиночку. Він страждає від ворожості

навколишніх і тяжких сумнівів в самому собі.

Але одного разу він відчуває, що у нього виросли міцні крила. Він злітає на воду і бачить в чистій, як дзеркало, воді своє власне відображення. Бридке каченя перетворилося на прекрасного лебедя. “Тепер він був радий, що переніс стільки горя: він краще міг оцінити своє щастя і усю красу, що його оточувала”. Образ Бридкого каченяти багато в чому носить автобіографічний характер.

Як відмічають критики, в історії Б. к. Андерсен в алегоричній формі переконливо малює боротьбу, яку довелося вести йому самому на шляху до слави і почестей.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)Характеристика образу Бридкого каченяти


вірш як не любить той край
Характеристика образу Бридкого каченяти