Характеристика батька з повісті “Гуси-лебеді летять” М. Стельмаха з цитатами

У повісті “Гуси-лебеді летять” Михайло Стельмах знайомить нас з роками свого дитинства. На початку 20 сторіччя він був маленьким хлопчиком Михайликом. Автор розповідає нам про своє дитинство, рідне село, а також про родину.

Одним з головних у творі виступає образ батька – Панаса Дем’яновича, хоч і з’являється він наживо лише наприкінці твору. Проте про нього постійно згадують інші члени родини, він у думках хлопця, хоч той його вже погано пам’ятає. Панаса Дем’яновича у родині люблять, поважають, покладаються. Батько Михайлика

– справжній трудівник. Він любить рідну землю і сина вчить поважати працю хлібороба : “одного прихмареного ранку поставив мене, малого, радісного і схвильованого, до плуга, а сам став біля коней”. Батько пишається сином, розповідає про працю вдома: “Хмари йдуть на нас, громи обвалюються над нами, блискавки падають перед нами і за нами, а ми собі оремо та й оремо поле”.

Після довгої розлуки Михайлик не може одразу впізнати батька, проте якийсь внутрішній голос підказує що це він : ” …десь ніби я бачив ці очі, але де – не знаю. Одначе як гарно було пригортатися до цього чоловіка, що однією рукою притримував

мої босі ноги, а другою – голову”.

Панас Дем’янович – добрий, працьовитий, відповідальний та чуйний. Він любить свою родину та піклується про неї. Він повертає Михайлика до школи. А взимку на руках носить його до класу: “…Сніг не сніг, а вчитися треба. Підемо, Михайле, до школи, – він узяв мене на руки, вгорнув полами киреї, а на голову надів заячу шапку”. Незабаром Панас Дем’янович купує сину бублика з маком та чоботи.

Батько ставить інтереси своєї родини на перше місце і тяжко працює аби дати сину майбутнє : “Якби можна було руки віддати під заставу, віддав би до останнього пальця, а сам би пішов по ярмарках за жебрацьким хлібом”. Заради того щоб син продовжив навчання він продав корівчину, бо розумів, що то наживне, а освіта – шлях Михайлика у майбутнє.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (6 оценок, среднее: 3,50 из 5)

Характеристика батька з повісті “Гуси-лебеді летять” М. Стельмаха з цитатами


моя гостиная на английском с переводом
Характеристика батька з повісті “Гуси-лебеді летять” М. Стельмаха з цитатами