Вщент розбита мрія Жульєна Сореля про славу

Побудований на реальних фактах, що стали відомими широкому загалу із сторінок судової хроніки, роман “Червоне і чорне” став “центральним” у творчості видатного французького письменника Фредеріко Стендаля .

Події роману відбуваються у Франції за часів героїчної та романтичної епохи – епохи Реставрації. Задум автора полягав у тому, щоб зобразити реальну картину життя суспільства і показати долю людини з нижчих верств у її пошуках щастя.

Отже, головний герой роману – простий селянський хлопець, син теслі з бідної родини

– Жульен Сорель. Своєю тендітністю та хворобливістю він викликав ненависть у братів та батька, та й сам зневажав їх. Тому не ігри та пустощі на міській площі приваблювали його, а поглинання книжок та нескінченні розмови з лікарем наполеонівської армії викликали задоволення юнака. І Жульєн, позбавлений користолюбства, сповнюється честолюбних мрій, бажання піднятися вгору, діяти, посісти вище місце у суспільстві. Знання на латині Святого письма, вихованість, приємний вигляд приводять Сореля в будинок мера Вер’ера пана де Реналя на посаду гувернера.

Але бунтівнику, борцю з гуртом багатіїв, коханцю пані де Реналь

доводиться розпрощатись із “милим” сімейством і попрямувати в Безансон, до духовної семінарії.

Здавалося б, начитаність, знання, уміння мислити дозволять юнакові стати першим вікарієм, піднятись на кілька сходинок угору до своєї мрії, але – не судилось. Позитивні риси Жульєна викликають у семінаристів лють, ненависть, і юнак відмовляється від духовної кар’єри, розуміючи, що громадська думка в провінції реакційна.

Мрії завоювати світ допомагає рекомендація абата Пірара, і таким чином Сорель потрапляє у будинок маркіза де Ла-Моля в Парижі. Він невтомно працює в бібліотеці, вчиться верхової їзди, пізнає світські манери і досягає успіху. Знатна красуня покохала його, Маркіз посилає Сореля у Лондон із секретним дорученням. І все ж таки вищі кола не визнають його талантів та достоїнств, не цінять розум та порядність.

Ніколи маркіз не дасть згоди на одруження своєї дочки із селянським хлопцем, плебеєм.

Фатальний постріл у церкві доводить Жульєна до гільйотини, гинуть його намагання піднятися по суспільних сходинках відповідно до своїх природних здібностей і прагнень. В очікуванні страти юнак відмовляється від будь-якої допомоги представників вищого світу, від помилування в разі його покаяння. Наполеонівська гординя, брехня та лицемірство довели Жульєна до загибелі.

Суспільству не потрібні такі люди, як він. Місце в суспільстві залежить від грошей та походження. Мрію про славу розбито вщент.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)Вщент розбита мрія Жульєна Сореля про славу


життєвий та творчий шлях д павличка
Вщент розбита мрія Жульєна Сореля про славу