Визначте філософсько-моральний конфлікт драми Педро Кальдерона “Життя – це сон”

Конфлікт драми “Життя – це сон” розгортається навколо принца Сехисмундо. Цей хлопець відчув на собі жорстокість свого батька. З дитинства принц був закутий у вежі, адже гороскопи передбачили його батькові, що син відбере в нього престол та буде жорстоким правителем.

Але тепер в принца є шанс показати: чи буде він таким поганим, як предбачили зірки. Одного ранку він прокидається в палаці, не вірячи своїм очам. На жаль, ставши принцем, Сехисмундо виявляє себе зухалим та свавільним: вбиває слугу, чіпляється до кузіни Естрельї. Але в чому

причина конфлікту?

Вона зовсім не в тому, що принц народився під час сонячного затемнення. Сехисмундо каже, що його виховували у вежі, тому марно сподвіатися, що він буде поважати когось.

Король вирішує, що лихе пророцтво справдилося, і наступного дня Сехисмундо знов прокидається у вежі і вирішує, що все було сном:

Що таке життя? Омана!

Що таке життя? Це сон,

Це ілюзій всіх полон,

Чорна тінь і страховіття;

Все життя – це лиш сновиддя…”

Втім, скоро Сехисмундо вже дізнається правду і стає на чолі повстання проти свого батька. Але, здобувши перемогу, він залишає старого короля в живих, хоч

той і хотів його вбити. Сехисмундо прощає батька та виявляє себе милосердним, розумним та обережним монархом. Він каже, що у вежі навіть найкраща від народження людина могла б стати диким звіром. Але Сехисмундо керується розумом, він каже, що “сон був мій учитель”.

Життя минає. як сон, проходять і слава, і влада, і щастя, і наступного дня монарх вже може прокинутися у темниці.

І я хочу скористаться

Щастям тим, що час дарує;

Я прошу вас, винуватий,

Помилки простити наші,

Бо шляхетно їх прощати.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)Визначте філософсько-моральний конфлікт драми Педро Кальдерона “Життя – це сон”


геракл мій улюблений герой 6-клас
Визначте філософсько-моральний конфлікт драми Педро Кальдерона “Життя – це сон”