Відповіді на білет № 22 ДПА-2013 9 клас “Світова література”

1. Визначте філософсько-моральний конфлікт драми Педро Кальдерона “Життя – це сон”.

Конфлікт драми “Життя – це сон” розгортається навколо принца Сехисмундо. Цей хлопець відчув на собі жорстокість свого батька. З дитинства принц був закутий у вежі, адже гороскопи передбачили його батькові, що син відбере в нього престол та буде жорстоким правителем.

Але тепер в принца є шанс показати: чи буде він таким поганим, як предбачили зірки. Одного ранку він прокидається в палаці, не вірячи своїм очам. На жаль, ставши принцем, Сехисмундо

виявляє себе зухалим та свавільним: вбиває слугу, чіпляється до кузіни Естрельї. Але в чому причина конфлікту? Вона зовсім не в тому, що принц народився під час сонячного затемнення. Сехисмундо каже, що його виховували у вежі, тому марно сподвіатися, що він буде поважати когось.

Король вирішує, що лихе пророцтво справдилося, і наступного дня Сехисмундо знов прокидається у вежі і вирішує, що все було сном:

Що таке життя? Омана!

Що таке життя? Це сон,

Це ілюзій всіх полон,

Чорна тінь і страховіття;

Все життя – це лиш сновиддя…”

Втім, скоро Сехисмундо вже дізнається правду і стає на чолі повстання

проти свого батька. Але, здобувши перемогу, він залишає старого короля в живих, хоч той і хотів його вбити. Сехисмундо прощає батька та виявляє себе милосердним, розумним та обережним монархом. Він каже, що у вежі навіть найкраща від народження людина могла б стати диким звіром. Але Сехисмундо керується розумом, він каже, що “сон був мій учитель”. Життя минає. як сон, проходять і слава, і влада, і щастя, і наступного дня монарх вже може прокинутися у темниці.

І я хочу скористаться

Щастям тим, що час дарує;

Я прошу вас, винуватий,

Помилки простити наші,

Бо шляхетно їх прощати.

2. Дайте характеристику образу Санчо Панси в романі Сервантеса “Дон Кіхот”.

Санчо Панса у романі “Дон Кіхот” є оруженосцем головного героя. Він простий селянин, хлібороб, якого привабили розповіді Дон Кіхота про лицарську славу та здобич. На початку твору Санчо Панса – антипод свого пана. Санчо Пансу цікавить саме здобич. Він прагне здобути легку користь від лицарського походу з Дон Кіхотом та довіку забезпечити свою родину – дружину та дітей. Санчо любить поспати та поїсти понад усе.

Санчо Панса, на відміну від Дон Кіхота, зовсім не мрійник. Він тверезий, розсудливий, практичний, навіть хитрий. Вигода цікавить Санчо Пансу завжди і всюди. “А ми краще спустимося на землю і будемо ходити по ній ногами” – приказує він. Як людина, яка твердо стоїть на землі, Санчо Панса намагається відговорити свого пана від найбезглуздіших його вчинків. Але й розумний Санчо піддається мрії стати володарем, графом та губернатором. Ілюзії Дон Кіхота пр лицарську славу кружать голову навіть йому.

Образ Санчо Панси – це втілення людини з народу, носія народної мудрості, але водночас людини простої, наївної.

З часом Санчо змінюється під впливом безкорисливого Дон Кіхота. Він вже служить Дон Кіхотові не за гроші, які той не в змозі заплатити йому. Санчо жаліє свого пана та глибоко поважає його. Оруженосець виявляє риси, які спільні для них з Дон Кіхотом – доброту, чуйність, людяність, чистоту серця. Коли ж Санчо Пансі випадає нагода побути деякий час губернатором острову, той виявляє себе милосердним правителем, хоче піклуватися про хліборобів та піднімати сільське господарство.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)

Відповіді на білет № 22 ДПА-2013 9 клас “Світова література”


визначення поезії
Відповіді на білет № 22 ДПА-2013 9 клас “Світова література”