Відповіді до теми: творчість Остапа Вишні

/. Ким у дитинстві і юності мріяв стати Павло Губенко і чому не здійснилися ці мрії?

Родина Губенків була незаможною, але батько мріяв дати освіту всім дітям У шість років Павла віддали до початкової школи, бо хлопчик рано навчився чи­тати і не розлучався з книжкою.

Павло любив навчання і просив батьків віддати його вивчитись “на вчите­ля”, та сім’я не мала грошей, а тому батько відвіз хлопця до Київської військово фельдшерської школи. Там брати Губснки мали право навчатись за державний кошт, адже їхній батько був колись солдатом.

Після

закінчення школи Павло працював фельдшером у залізничній лікарні, Робота йому подобалась, та “злидні злиденні” не дозволяли вчитися далі на лікаря,

2. Як перша освіта допомогла Остапові Вишні вижити у сталінських таборах? Наприкінці 20-х років Остап Вишня, годі вже відомий автор багатьох творім,

Був організатором Пролітфронту, приятелював із М. Хвильовим та М. Кулішем. Не дивно, шо широко відомий сатирик і гуморист один із перших зазнав репре­сії). 1933 року його заарештували.

Під тиском і тортурами він “зізнався” в усіх “злочинах”, які інкримінували йому слідчі. Письменника спочатку

засудили на розстріл, але потім вирок замінили на десять років ув’язнення.

Усі десять років Остап Вишня провів у північних таборах на важких роботах і, мабуть, загинув би, якби не його природжений оптимізм і фельдшерська осні та. Іноді на деякий час його відправляли працювати до табірної лікарні, де було трохи легше. Остап Вишня намагався полегшити стан в’язнів, умів підтримати їх усмішкою, ласкавим словом.

3. Що таке “усмішка” як жанр?

Остап Вишня у своєму щоденнику писав: “Найвищого “гонорару”, як веселий блиск в очах народу, – нема”.

Остап Вишня створив “усмішку” – оригінальну форму сатири. У центрі не великих за обсягом, сповнених іскрометного сміху творів стоїть комічна ситуація, що відтворюється через діалоги героїв або через опис-розповідь письменника. V багатьох усмішках Остап Вишня часто використовує контрасти, щоб яскравіше змалювати своїх героїв, їхні дії.

Найприкметніша риса вишнівських усмішок – це ліризм, м’яка, доброзичли ва іронія, щире ставлення автора до персонажів, широке використання розмовно побутової, індивідуально-окресленої лексики.

4. Як пояснював особливості усмішки як жанру Остап Вишня?

Остап Вишня створив оригінальну форму сатири – усмішку, мотивуючи це так: “Не мислю-бо інакше переробки всього нашого “медлительного” жиі тя на нове, бадьоре й сміливе, як не з добрим гумором, не з радістю! Чого пла­кати?.. Мені нове життя усміхається! 1 я йому усміхаюсь!

Через те й усмішки!” У його усмішках повно сміху. Часто серйозний початок твору, який за формаль­ними ознаками нагадує грунтовне наукове дослідження з конкретного питання, контрастує з подальшою гумористичною оповіддю.

Остап Вишня своїми творами розкривав очі співвітчизникам на негативні факти, які заважають людині жити, розвиватися, самоутверджуватись.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)Відповіді до теми: творчість Остапа Вишні


міфи та легенди 4 клас
Відповіді до теми: творчість Остапа Вишні