Відповіді до теми: творчість Миколи Куліша
1. Які події особистого життя М. Куліша вплинули на творчість письменника і на вибір сюжету п “сси “97”?
Миколу Куліша, як і багатьох його рювесників, захопила романтика революційних подій. У рідному містечку Олишки, куди він повернувся на початку 1918 року, Куліш приєднався до групи місцевих більшовиків, а на початку 1970 року вступив до КП У і був членом Дніпровського ревкому. Працював скрізь, куди його посилала партія.
1921 року був “завідателем”, як тоді говорили, губернського відділу соціального виховання, їздив по всій губернії,
2. Схарактеризуйте комедійний талант М. Куліша.
М. Куліш любив і цінував жарт, гостре слово ще в міському училищі та в гімназії, звідки його виключили за сатиричні вірші й поеми. Почуття гумору письменник проніс крізь усі випробування часів війни та революції. Настав час, і він “згадав” про свій дар. “Написав 80
Трошки гострий став, з сарказмом посватався – та не біда. У пригоді стане”, – писав Куліш у листі до І Дніпровського. Гумор ста – вав у пригоді навіть тоді, коли драматург писав п’єси “97” і “Комуна в степах”, які наповнені драматичними, навіть моторошними сценами.
Гумористичні репліки, ситуації відіграють у цих творах важливу роль.
Куліш писав: “Придивляюсь до життя скрізь, де буваю… Контрасти, мішанина, крик, конфлікти, регіт, сльози, азіатчина й паростки нової культури. Бурхлива, розпорошена, розсмикана доба. Неп!!!
Аж проситься, аж лізе на полотно”.
Перебуваючи на відпочинку, Куліш за чотири тижні написав комедію “Так іагинув Гуска”, пізніше з’явилася друком і була поставлена в театрі сатирична комедія “Хулій Хурина”, багато кумедних сцен у п’єсі “Народний Малахій”. Та першиною комедійного таланту Куліша стала, звичайно, п’єса “Мина Мазайло” і Як Микола Куліш зображує українське село 20-х років XX століття?
“97” – це п’єса про українське село 20-х років. Конфлікт п’єси розгортається в трагічних обставинах. Голод викошує село, трапляються навіть випадки канібалізму.
Сюжет п’єси мав цілком реальну основу. Голод у слободі почався через те, що продзагонівці відібрали у селян увесь хліб.
Громада розділилась на два ворожі табори: одні селяни підтримують радянську владу, а інші мріють про повернення старих порядків і своїх статків.
П’єса “Комуна в степах” була своєрідним продовженням “97”. Конфлікт у цій п’єсі розгортається між куркулями і комунарами за спірний шматок землі та паровий млин. Комуна для них – це мрія, можливість швидко збудувати на місці куркульського хутора “сад соціалізму”.
Тематично із згаданими вище двома п’єсами пов’язана соціальна драма “Прощай, село”.
Кожна з цих п’єс і всі разом показують трагедію українського села. Воно розшматоване на частини, забуто багаторічні традиції, зруйновано усталений побут, і нехай не всі селяни розуміють, що насправді сталося, але трагедія народу від цього не стає меншою.
Відповіді до теми: творчість Миколи Куліша
василь земляк лебедина зграя скорочено
Відповіді до теми: творчість Миколи Куліша