ВІДЬМА (ЧАКЛУНКА, ЧАРОДІЙКА, ЧАРІВНИЦЯ, ОБАВНИЦЯ, ПОТВОРНИЦЯ)

Один із найсуперечливіших персонажів. З одного боку, відьма виступає як лиха людина, яка, окрім шкоди та неприємностей, нічого не робить, з іншого, – існують “білі” відьми – знахарки, котрі лікують людей, знімають пристріт. Розпізнати відьму дуже важко, бо вона ховається під жіночою по добою, щоправда, існують і відьмаки, але вони ніякої шкоди не роблять, а лише позбавляють людину від поганого впливу відьми. Іноді вночі відьма перетворюється на чорну кішку та краде молоко у корів, іноді її можна побачити у вигляді клубка ниток, або ж

копиці сіна.

Відьми завдають багато неприємностей: можуть наврочити, зробити “завій”, або “залом”. Якщо ви коли-небудь знайдете поблизу своєї оселі переплетені нитки, то остерігайтесь – можливо, вам пороблено. Вони також полюбляють зваблювати молодих хлопців, аби, покатавшись у нього на спині, занапастити потім його молоду душу.

Відьми бувають уроджені та роблені (родимі та вчені). Уроджених відьом важко не впізнати: як тільки вони роздягнуться, то навіть сліпий помітить хвоста. Вони вважаються найбільш активними у здійсненні шкідливих вчинків, бо отримують свої знання від досвідчених чарівниць або

від самого чорта. А роблені можуть і не знати про свої відьомські здібності. Саме тому є люди, здатні зурочити ненавмисне – похваливши або помилувавшись кимсь або чимось, позаздривши комусь. Тому-то й оберігають молоді матусі своїх немовлят від чужого ока – про всяк випадок.

Перед смертю відьма повинна передати своє вміння кому-небудь, якщо вона цього не зробить, то помре у страшних муках. Найчастіше свою майстерність вони передають невісткам. Щоб відьма легше померла (у випадку коли не знайшлося бажаючих навчитися її майстерності), треба у даху її будинку пробити отвір.

Способи захисту від відьмацьких чар різноманітні. Найпростіший із них, але найбільш дієвий – це молитва до Господа нашого. Якщо ж відьма напала на вас у вашій оселі, то можна відбитися гілочкою свяченої верби.

Якщо у вашому житті відбуваються всілякі негаразди й у вас постійно позичають гроші більше не слід позичати, особливо жінкам.

Розпізнати відьму дуже важко: вона може бути бабою й дівчиною, красивою та потворною, набирати вигляду тварин або речей. Існує декілька способів розпізнати відьму, часто застосовуються спеціальні магічні прийоми та засоби.. На Івана Купала вони завжди повинні викупатися у воді, аби набратися сили. На Великодні Богослужіння, коли священик і вся паства виходять із церкви перед Хресним ходом відьми будь-що намагаються залишитись.

Вважається, що коли відкладати кожного понеділка Великого посту по одному поліну та вранці на Паску розкласти з них багаття, то відьма сама прийде та попросить вогню. Побутує уявлення про те, що відьму можна виявити, підсмажуючи молоко на сковороді чи поклавши на поріг розігріту кінську підкову або відварюючи у воді шматок сирого полотна з дев’ятьма застромленими шпильками тощо.

На відміну від католицької та протестантської Європи, на Україні відьмарські процеси не набрали широких масштабів. Але й тут за доби феодалізму вряди-годи застосовувались такі радикальні способи боротьби з відьмами, як спалення на вогні й так звані іспити водою. Правдивий опис варварського потоплення безвинних жінок знаходимо у повісті Г. Квітки-Основ’яненка “Конотопська відьма”.

Повсюдно вірять, що відьми накликають на людей хвороби, висмоктують кров, сприяють неврожаю зернових. їхні чари поширюються на царину космічної та метеорологічної магії. Загальновідомі повір’я про те, що відьми влаштовують свої регулярні зборища (шабаші, сейми, бали) на голих вершинах гір. Особливо багато легенд існує про Лису гору в Києві, куди в ніч на Івана Купала ніби-то злітаються відьми не лише з ближньої околиці, а й з віддалених місцевостей.

Відьми начебто вміють не тільки проходити крізь стіну, воду чи дерево, а й скидати свій людський образ і набувати іншого. Вірять, що за допомогою зеленої гілки, батога, вуздечки, пояса та певних словесних формул, що зберігаються у глибокій таємниці, відьми можуть змінювати зовнішній вигляд інших людей. Уявлення про фантастичні перетворення відьом досить тривкі: від людей старшого покоління часто можна почути оповідки на цю тему.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)

ВІДЬМА (ЧАКЛУНКА, ЧАРОДІЙКА, ЧАРІВНИЦЯ, ОБАВНИЦЯ, ПОТВОРНИЦЯ)


сочинение о бабочке 2 класс
ВІДЬМА (ЧАКЛУНКА, ЧАРОДІЙКА, ЧАРІВНИЦЯ, ОБАВНИЦЯ, ПОТВОРНИЦЯ)