Відданість материнського серця

Поява колискових пісень – свідчення любові матерів до дітей. Прості й ніжні мелодії тихо линуть над колисками немовлят, захищаючи їх від усього лихого. Всесвітньо відома українська поетеса Леся Українка в 1890 році написала вірш “Колискова”, слова якого пізніше були покладені на музику Ю. Рожавською.

Цей вірш – монолог матері, яка захоплена красою ясної місячної ночі. Пестливі слова “місяць яснесенький”, “промінь тихесенький” передають доброту й ніжність неньки.

Але жінку турбує й думка про гірке життя людей. Вона

хоче, щоб ще змалечку дитина знала всю правду про “тяжку хвилиноньку”, “гірку годиноньку”, які можуть принести лихо. Синові доведеться битися з лихою годиною, щоб вижити, щоб не бути невільником.

А до таких битв треба готуватися змалечку, набиратися сил фізичних, духовних. “Колискова” Лесі Українки – лірична поезія, в якій віддзеркалена щира відданість материнського серця, турбота за майбутнє сина та віра у його щасливу долю.

Утвердження милосердя в оповіданні Б. Грінченка “Украла” Усі теми для оповідань про дітей відомий український письменник Б. Грінченко брав з життя. З великою задушевністю

і теплотою зображував прозаїк маленьких героїв, котрим, на жаль, судилася нелегка доля.

В оповіданні “Украла” Грінченко відтворив один з епізодів тодішнього шкільного життя: дівчинка Олександра вкрала у подруги шматок хліба. Діти бачили, як був здійснений цей “злочин”, згодом привели дівчинку до вчителя.

Учитель Василь Митрович досить майстерно розв’язує напружену сцену, зумівши викликати у дітей жаль і співчуття до дівчинки бо, як виявилося, крала вона хліб, тому що була голодною. Зважаюч на ті обставини, що діти терпіли страшні злидні, учитель пробуджу у школярів почуття доброти, здатності завжди підтримувати одн одного в житті. Оповідання Б. Грінченка “Украла” сповнено авторським гуманізмом, в основі якого лежить віра в людину, в її здатність до милосердя.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)

Відданість материнського серця


вік живи вік учись
Відданість материнського серця