Весна на картині (твір-опис за картиною К. Білокур “Напровесні”)

Весна на картині

(твір-опис за картиною К. Білокур “Напровесні”)

Відому українську художницю Катерину Білокур ми знаємо за картинами “Сніданок”, “Привіт урожаю”, “Напровесні” та іншими. Усі полотна художниці пройняті глибокою любов’ю до рідного краю. Мабуть, саме тому природа, відображена митецьким пензлем, наче жива.

На картині “Напровесні” художниця зобразила нічим, на перший погляд, не привабливий пейзаж. Але це тільки на перший погляд. Придивившись уважними очима, помічаєш просту красу цього краєвиду,

нібито дивишся з розчиненого вікна.

На передньому плані дві молоді верби. Ці дерева виросли зі старого пня, їх оточують вербові пагони. Ніби відчуваєш пальцями мереживо тоненьких гілочок, шорсткість гнучких стовбурів. Неподалік – білокора берізонька.

На задньому плані картини все губиться в тумані. Добре видно, що весна вступила у свої права. Пригріває сонечко, де-не-де крізь торішню рослинність пробивається тендітна зелень. Але природа ще не скинула з себе покриви зимового сну. Уранішній туман не розсіюється довго. Дерева не поспішають убиратися в зелені шати.

Катерина Білокур майстерно використовує

жовто-зелені, світло-блакитні кольори, поєднуючи їх з темно-брунатними. Від картини “Напровесні” віє якимось особливим весняним настроєм. Цей пейзаж викликає радість від спілкування з рідною природою, а також робить нас душевно щедрішими, людянішими.

Я вважаю, що з такою любов’ю передати красу природи могла лише щира й добра людина. Саме такою світлою людиною була талановита художниця Катерина Білокур.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)

Весна на картині (твір-опис за картиною К. Білокур “Напровесні”)


вирш не хочу
Весна на картині (твір-опис за картиною К. Білокур “Напровесні”)