У чому трагедія Гамлета

Історію Гамлета знають у всьому світі. Навіть той, хто не читав цю шекспірівську трагедію, хоч щось та чув про данського принца.

Події п’єси відбуваються в епоху Відродження. Молодий спадкоємець данського престолу навчається в університеті, де вбирає в себе прогресивні гуманістичні ідеї того часу. Повернутися додому Гамлета змушує звістка про раптову смерть батька. Вже у рідному замку він дізнається про нове одруження матері.

Перебуваючи вдома, Гамлет постійно думає про несправедливість, вари та недоліки тогочасного світу. Як справжній

гуманіст він бере на себе частину відповідальності за такий стан речей. Герой постійно картає себе за те, що не може нічого змінити.

Внутрішні переживання Гамлета підсилюються ще й зовнішніми обставинами. Випадково він дізнається, що смерть його батька – результат змови. Звернувшись до друзів, герой розуміє, що вони його зрадили. А єдиний вірний йому Йорик жорстоко вбитий. Не знаходить підтримки та розуміння принц і в особі своєї коханої Офелії.

Усі ці переживання і наштовхують Гамлета на одне з головних питань його життя: «Бути чи не бути?» Розібравшись в собі головний герой вирішує помститися за смерть

батька.

При підготовці плану помсти, думки продовжують полонити розум героя. Він розуміє, що вбивши винуватця загибелі батька (свого дядька Клавдія), не зможе перевиховати все суспільство, що і є головним завданням життя гуманіста. Не дивлячись на це, Гамлет все ж стає на шлях боротьби. Помста за батька стає першим кроком до мети. Кинувши виклик суспільству на одинці, Гамлет трагічно гине.

У марних намаганнях врятувати світ, прагненнях виправити те, що виправленим бути не хоче, і полягає життєва трагедія Гамлета. Це трагедія не тільки конкретної людини, а й тогочасної історичної епохи та суспільства в цілому.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (13 оценок, среднее: 4,54 из 5)

У чому трагедія Гамлета


інтертекстуальність в есе джакомо джойс
У чому трагедія Гамлета