Творчість Л. Глібова. Дитячі роки Л. Глібова

Дитинство Л. Глібова минало у селі Горби Кременчуцького повіту. Батьки його не цурались народних звичаїв. Хлопчикові подобалось слухати щедрівки, колядки, народні пісні. До школи Льолик спочатку не ходив, а вчився дома. Вчителькою його була Орина Гаврилівна.

Гімназичні роки Л. Глібова. З тринадцяти років Леоніда відвезли в Полтаву там влаштували в гімназію. Навчаючись у гімназії, Глібов дуже сумував за рідною домівкою.

Ця туга вилилась у вірш “Сон” – це був перший вірш майбутнього лірика й байкаря. Десь у шостому класі в зошиті

гімназиста Глібова збиралось кілька десятків поезій.

Творчість Л. Глібова. Ще в дитинстві, слухаючи казки баби Одарки Леонід уявляв риси вдачі і звички тварин: йому здавалось, що вони думають і говорять, як люди. Глібов вирішує писати байки.

Адже в них можна висловити те, чого відверто ніяк не скажеш. Свої перші байки він написав у 1848 році після повернення з полтавської гімназії на свій хутір. Байки Глібова близькі до криловських влучністю, ідейним звучанням.

Він спочатку малює картину, а вже потім розгортає сюжет.

Л. Глібов на схилі літ. Під кінець життя майже осліп. Йому багато писали, діти навіть підписували

листи так: “Дідусеві Кениру…” .) Який щасливий був би дідусь Кенир, коли б знав, що на його творах виховувалась маленька Леся, що стала великою Лесею Українкою.

Маленький П. Тичина одержав на Новий рік дві книжечки українських письменників від своєї вчительки. І одна з них – байки Л. Глібова.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)Творчість Л. Глібова. Дитячі роки Л. Глібова


читати скорочено 15 річний капітан
Творчість Л. Глібова. Дитячі роки Л. Глібова