Твір Зображення нескореності українського народу в поемі А. Малишка “Прометей”

Зображення нескореності українського народу в поемі А. Малишка “Прометей”

Один з визначніших своїх творів Андрій Малишко назвав ім’ям героя старогрецької міфології. Прометей – це вічний символ незламності духу. На фронтах Великої Вітчизняної війни поет побачив багато таких нескорених людей. їм, а також невмирущому народові, присвятив свою поему Андрій Малишко.

В образі простого юнака зі Смоленщини поет зображує тих людей, які героїчно захищали рідну землю й свій народ від загарбників. Трагічна ситуація, в якій опинився

головний герой, дала можливість побачити високу моральність воїна, а також людей, які його врятували.

Вражаючою в поемі є сцена, коли фашисти зігнали всіх мешканців села і поставили перед ними бійця, запитуючи: “Це ваш?” Не знайшлося жодного, хто б не відповів: “Це наш!” Та коли фашисти погрожували спалити все село, хоробрий юнак пішов на смерть, щоб через нього люди не зазнали горя.

Цей солдат любив життя, але найбільше – людей, свій рідний край. Він, як і міфічний Прометей, жертвує своїм життям заради щастя Вітчизни.

Андрій Малишко звеличив у своїй поемі “Прометей” людей-прометеїв та їх невмирущі подвиги в ім’я людства.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)Твір Зображення нескореності українського народу в поемі А. Малишка “Прометей”


скорочено балада про соняшник
Твір Зображення нескореності українського народу в поемі А. Малишка “Прометей”