Твір за улюбленими картинами

Існує багато творів образотворчого мистецтва, що залишились в пам’яті людства назавжди. Це і “Джоконда” Леонардо Да Вінчі, і “Сикстинська мадонна” Рафаеля, і портрети Ван Дейка, і пейзажі Левітана. З усім цим можна ознайомитися по репродукціям, або прийшовши у відповідні музеї.

Мене ж дуже вразила картина І. Ю. Рєпіна “Запорожці пишуть листа турецькому султану”. Ця картина відтворює конкретну історичну подію, але разом з тим подає узагальнені образи запорожців і увічнює портрети сучасників Репіна, відомого історика Яворницького

, генерала Драгомирова , Ця історична картина нелегко давалася художникові.

Рєпін довго працював над кожною постаттю, роками виношуючи окремі образи, Інколи для якоїсь виразної постаті йому були потрібні не один, а два, три різних типи натурників, щоб з одного взяти виразне обличчя, з другого – пронизливий погляд, з третього – великі вусища, посмішку тощо.

Писар – одна з центральних постатей картини. Його лукава посмішка пробігає по всьому обличчі, утворюючи ледь помітні зморшки біля очей і неглибокі ямочки коло щільно стулених губ.

З усього видно, що це особа хитра, і, як кажуть, сам собі на

умі. Писар добре чує усі ті круті дотепи й ущипливі дошкульні слова, які йому диктують, але він не квапиться писати їх на папері довгим гусячим пером.

“Запорожці” – один з найпопулярніших творів Рєпіна. У “Запорожцях” блискуче показано волелюбний характер, щиру душу й непокірність січового козацтва. Ця дотепна, повна блискучого гумору та великої поваги до запорожців картина приваблює багатьох шанувальників мистецтва.

Привабила вона і мене.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)


Твір за улюбленими картинами


твір мініатюра весна
Твір за улюбленими картинами