Твір Таємнича привабливість “Велесової книги”

Таємнича привабливість “Велесової книги”

“Велесова книга” – це унікальна пам’ятка української літератури. Бо здавна людей хвилювали питання про їх походження та розвиток.

У дощечках “Велесової книги” закарбована історія українського народу, його культура, релігійні вірування, світосприйняття.

Наш народ зображений як миролюбна, культурна спільнота на фоні постійних воєнних сутичок між сусідніми племенами: “Тому зайняли ми землю нашу й порядкуємо на ній спокійно”. Є згадки про існування писемності,

про організований суспільний устрій наших предків: “Родами правили від імені родичів і віча. І всякий рід називався іменем своїх родичів… А князі й воєводи-отці водили людей битися з ворогами…”

Автор вводить описи обрядів та звичаїв, що мають пізнавальне значення.

Книга сповнена моральними настановами: “Маємо істинну віру, що не потребує людської жертви”.

Наскрізною в усьому тексті є віра автора в богів та в невмирущість свого народу, що прагне незалежності: “Ми на землі згинемо, зникнемо в пітьмі… Тільки слава залишиться до кінця земного й іншого життя”.

Таємничі дощечки “Велесової книги” змушують дослідників і донині розмірковувати, чи справжні вони, бо ця загадкова книга зачаровує поетичністю мови, патріотичною спрямованістю.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)Твір Таємнича привабливість “Велесової книги”


твір на тему чи можна пробачити зраду
Твір Таємнича привабливість “Велесової книги”