Твір про знання, роль знань у житті людини

Важко уявити собі сучасну людину, яка не змогла би порахувати решту в магазині, прочитати напис на стенді або не знала би нічого, наприклад, про Т. Г. Шевченка. Все наше життя – безперервне практичне заняття, основою якого служать набуті раніше знання. Знання ми застосовуємо скрізь і завжди, від приготування обіду до захисту наукової роботи. І від якості наших знань багато в чому залежить якість нашого життя.

Щоб елементарно не спалити тонку синтетичну тканину, необхідно знати, до якої температури можна нагрівати праску. Щоб не розоритися,

вклавши гроші в якесь підприємство, варто знати про його фінансовий стан, розбиратися в економіці. Щоб бути приємним співрозмовником, не образити людину необережним словом, треба знати психологію людини й правила етикету.

Знання з гуманітарних та технічних наук, отримані в школі, – запорука продовження навчання у вузах, отримання бажаної професії, нормальної зарплати. Кожне підприємство цінує співробітника, який крім того, що є гарним фахівцем, володіє глибокими знаннями в різних сферах, широким світоглядом, здатністю знаходити спільну мову з людьми.

У побуті також необхідні різні знання про властивості

речовин, правила експлуатації різних приладів, принципи поведінки в надзвичайних ситуаціях, про гігієну тощо.

Крім того, знання збагачують наш світ, відкривають перед нами нові горизонти, вдосконалюють нашу самосвідомість. Коли ми вчимося, ми розвиваємося, стаємо досвідченішими, мудрішими, по-новому сприймаємо речі навколо. А ми вчимося завжди – кожну хвилину життя, не тільки по книгах і підручниках. Кожна пережита нами ситуація, кожна людина несуть нам нові знання про світ.

Тому, на мій погляд, у школах і вузах ми заучуємо занадто багато інформації, яка не знадобиться нам в майбутньому, ні в повсякденному житті, ні в роботі. Навіщо майбутньому вчителю літератури нетрі вищої математики? Краще витратити сили й час на вивчення, що для тебе по-справжньому важливо й корисно. Добре, що зараз, завдяки інтернету та книгам, інформацію з будь-яких предметів можна отримати, не виходячи з дому.

Так як важливість знань у житті людини я вже обгрунтував вище, у висновку хочу сказати, що важливіше всього навчити людину ці знання здобувати.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)

Твір про знання, роль знань у житті людини


чи варто берегти кохання
Твір про знання, роль знань у житті людини