Твір про Робін Гуда

Робін Гуд – це герой середньовічних англійських народних балад, предводитель лісових розбійників. За переказами, діяв зі своєю зграєю в лісах біля Ноттінгема і боровся за справедливість – грабував багатих лицарів і священиків, віддаючи здобуте біднякам.

Особа прототипу цих балад і легенд не встановлена. Імовірно, що він жив на початку XIV століття, під час правління короля Едуарда II, або навіть пізніше: у одній з балад діє королева Кетрін, яку іноді ототожнюють з Катериною Арагонськой . Проте в даний час найбільшою популярністю користується

художня версія Вальтера Скотта, згідно якої Робін жив в другій половині XII століття . На користь першої версії і проти версії Скотта говорить ряд історичних деталей: так, змагання по стрілянині з лука почали проводитися в Англії не раніше XIII століття.

Балади про Робін Гуде були записані ще в XIV столітті, що зумовило порівняно невелику вариативность сюжетів. У одній з якнайповніших збірок англійських балад, опублікованих Френсисом Чайлдом в XIX столітті, налічується 40 творів про Робін Гуда.

За однією з версій Робін був йоменом, тобто вільним ремісником або селянином, в інших версіях він предстає несіграведливо

знедоленим дворянином. Батьківщиною Робін Гуда називають селище Локслі, по назві якого іноді іменують і самого Робіна. Його лісова армія налічує декілька десятків вольних стрільців.

Всі вони – відмінні стрільці, сміливі, винахідливі і по-своєму благородні люди.

Найбільш популярними героями цього епосу разом з самим Робін Гудом є його помічники Маленький Джон і Братик Тук і його дружина Меріон. Головними супротивниками розбійників є ноттингемский шериф і лицар Гай Гисборн.

Робін Гуд – один з небагатьох, разом з королем Артуром, легендарних героїв англійських балад, що вийшли за рамки фольклору і стали важливою культурною реалією, – на теми балад про нього пишуться вторинні літературні твори, ставляться спектаклі, знімаються численні фільми і тому подібне.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Пока оценок нет)
Loading...


Твір про Робін Гуда
художні напрями просвітництва