Твір по картині: Рєпін “не чекали”

Ілля Юхимович Рєпін – один з найбільших російських художників. Вершин у мистецтві він досяг не тільки завдяки своєму величезному таланту, але й постійному самовдосконаленню. З кінця сімдесятих років XІX століття однієї з головних тем картин І. Рєпіна стають типові моменти біографії російського революціонера. Їй присвячені багато полотен художника, одне йз яких – картина “Не чекали”.

Цей добуток відображає міркування про долю революціонера, що вернувся додому з посилання. Ми бачимо на картині сяючі особи жінки за роялем і хлопця-гімназиста,

що, мабуть, вихований у дусі любові й поваги до батька. Портрет Шевченко на стіні свідчить про те, що в цьому будинку зберігається дух інтелігентності й народництва.

У всьому живописі картини виражене відчуття напоєного світлою блакиттю повітря. Все це дозволяє нам припустити, що замішання від першої хвилини зустрічі повинне змінитися обіймами й радісними

Вигуками. Але над всім цим домінує німий діалог двох головних фігур – матері й сина, що повернувся додому. Жінка похилого віку в чорному встала із крісла, вся її фігура виражає радісне здивування й прагнення скоріше обійняти сина.

Вона ще

коштує, але корпус її злегка нахилений уперед, у чому видний її щиросердечний порив. Весь простір наповнений м’яким теплим, світлом, що передає дух сімейного затишку й любові, що панують у цій сім’ї. Композиція картини побудована так, що глядач перетворюється в не зримо присутнього свідка що відбувається, котрий може винести й своє судження ослучившемся.

Фігура героя злегка напружена, але ми розуміємо, що чекає жалю й прощення, тому що не відрікається від свого минулого, адже від сім’ї його повів громадянський обов’язок. Розглядаючи картину Рєпіна “Не чекали”, ми можемо зробити висновок, що тут зображена ситуація, повна драматизму й психологізму.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)

Твір по картині: Рєпін “не чекали”


мода приклад з літератури
Твір по картині: Рєпін “не чекали”