Твір по баладі Иоганна Вольфганга Гете “Лісовий цар”

Гете розповідає нам про відношення людини до природи. У цьому добутку три головних герої: маленький хлопчик, його батько й “лісовий цар” – це великий темний ліс, через який вони скакають. Батько й маленький хлопчик їдуть додому. Вертаються вони дуже пізно, і хлопчикові здається, що темний ліс із білим туманом – це “лісовий цар із сивою бородою”: “Дитя, що до мене ти так прильнул?” “Рідний, лісовий цар в очі мені блиснув: Він у темній короні, з густою бородою”. “Про ні, те біліє туман над водою”.

Маленький хлопчик

боїться темного лісу. Йому здається, що ліс населений страшними звірами й загадковими істотами. Всі ці істоти для нього вороги, вони всі хочуть на нього напасти.

У ті часи, коли Гете писав свою баладу, у простих людей було ще дуже багато марновірних подань про ліс. Бабусі розповідали дітям про страшну хащу, у якій не можна ходити, там водиться лісовик, живуть вовки й інші хижі звірі.

Тому маленький хлопчик так і тремтів. Після бабусиних казок йому будь-який шелест гілок від вітру здавався голосом лісового царя, що з ним говорить. У кожному шумі, що доносився через дерева, йому чудилася погроза: “Дитя, я зачарувався

твоєю красою: Неволею та волею, а будеш ти мій”. І як батько не переконував сина, що все це тільки йому здається, жах перед таємничою й незнайомою природою виявився сильніше, ніж слова рідного батька. Хлопчик трясеться від страху, тому що він із самого раннього дитинства вірить у чортів і іншу погань.

Йому здається, що всі ці істоти хочуть неодмінно схопити його й заподіяти йому зло.

І він уже не говорить із батьком, а кричить йому: “Рідний, лісовий цар нас хоче наздогнати; Уж от він: мені задушливо, мені важко дихати”. Їздець зляканий не скакає, летить; Дитина тужить, дитина кричить. І зрештою маля не витримує. Страх був так великий, темний холодний ліс так його пугал, що хлопчик умер прямо на руках у свого батька:

Їздець поганяє, їздець доскакав… У руках його мертва дитина лежала. Неуцтво й сліпа віра в чудеса й чарівництво

От, як мені здається, причина трагедії. Німецький поет розповів нам історію на перший погляд просту, але, як у будь-якому великому добутку, у неї безліч прочитань, і говорить він у ній і про це.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)Твір по баладі Иоганна Вольфганга Гете “Лісовий цар”


подорож ученого доктора леонардо скорочено
Твір по баладі Иоганна Вольфганга Гете “Лісовий цар”