Твір-опис за картиною Тетяни Ягодкіної “Вечеря”

5 КЛАС

НЕЛІТЕРАТУРНІ ТЕМИ

Твір-опис за картиною Тетяни Ягодкіної “Вечеря”

Тетяна Ягодкіна – молода українська художниця. Вона народилася і виросла її Києві. Знайомлячись з її творчістю, розумієш, що художниця любить рідну земцю, її природу і працелюбних людей.

Картина Тетяни Ягодкіної “Вечеря” належить до циклу “Свято роду”. На передньому плані художниця зобразила накритий білою скатертиною довгий стіл, біля якого стоїть молода струнка дівчина. Глядач бачить її профіль, довгу, нижче під пояса, товсту косу.

Дівчина вдягнена в довгу сукню з пишними вишитими рукавами. У руках вона тримає горщик, над яким піднімається пара. На столі стоїть полив’яний кухоль з молоком, біля нього – великий полумисок, вісім дерев’яних ложок і кругла паляниця на білому рушнику.

На другому плані ми бачимо вижате пшеничне поле, по якому йдуть четверо чоловіків з косами на плечах. Поряд з чоловіками поспішають дві жінки з граблями, дівчинка з корзинкою, маленький хлопчик, який тягнеться рукою до батьківської коси.

На задньому плані, за спинами косарів, сідає за горизонт велике червонясте сонце, яке так освітлює фігури людей, що не можна

роздивитися їхні обличчя. Та глядач однаково бачить, що косарі, зморені важкою працею, радіють вечері і відпочинку, адже завтра на них чекає недожате поле, яке видно на картині ліворуч. На другому плані праворуч зображено дерево, яке хилить свої віти до косарів, наче кланяється їм і дякує за роботу.

Картина написана здебільшого світлими кольорами: жовта стерня, жовтогаряче сонце, біла скатертина на столі. Але це кольори не яскраві, а немов приглушені. Глядач розуміє, що літо вже минуло, не за горами осінь, кінчаються важкі польові роботи, а на людей чекає заслужений відпочинок.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)

Твір-опис за картиною Тетяни Ягодкіної “Вечеря”


особливості композиції слова
Твір-опис за картиною Тетяни Ягодкіної “Вечеря”