Твір до ЗНО “Чи можна пробачити зраду”

Зрада – то одне з найтяжчих випробувань у житті людини. Чому? Мабуть, через те, що зраджують нам ті, від кого ми того не чекаємо, а саме важливі та дорогі нам люди. Звичайно, у житті неможливо наперед врахувати все, на долю людей випадають різні події, в яких вони можуть повести себе не так, як ми розраховуємо. У когось виникають проблеми, у інших – спокуси, і от уже людина – свідомо чи ні, заради власних інтересів зраджує довіру інших.

Чи можна пробачити зраду? Це питання дуже загальне. З моральної точки зору, мабуть, не варто цього робити. Бо,

як кажуть люди, хто зрадив один раз, той зрадить і другий, і третій. Однак багато хто вважає, що кожен заслуговує на другий шанс. А хтось пробачає зраду, бо не хоче втрачати того, кого любить. Тут, напевне, кожен вирішує за себе. Бо врешті, не варто судити інших, не побувавши у їхній шкурі. А от довіряти людині, що зрадила, буде вже необачним та немудрим вчинком.

Та зрадити можна не лише людину, яка тобі довіряє. Можна зрадити своїх товаришів по зброї, свою державу, свої власні погляди. З історії ми знаємо, що військову зраду завжди безжально карали смертю. А людина, що зраджує саму себе, не потребує кари взагалі, бо втратити себе

й є найтяжче покарання.

Тема зради глибоко розкрита в романі “Маруся Чурай” видатної української поетеси Л. Костенко. У ньому ми бачимо й жорстокі душевні муки головної героїні, легендарної співачки Марусі Чурай після того, як її зрадив коханий Гриць. Дівчина й ладна була б пробачити зраду, та біль та розчарування, які вона відчувала, невиправно змінили її ставлення до Гриця. А на прикладі долі самого Гриця Л. Костенко висвітлює всю глибину зневаги до себе, яку зазнає той, хто зраджує іншого та самого себе. Така людина вже не має спокою та задоволення життям, бо її постійно тяготить усвідомлення скоєного.

З усього зазначеного мені хочеться зробити висновок, що зрада легко здатна розбити людям життя. І перш ніж руйнувати чиюсь довіру, варто подумати про те, які страждання це завдасть. Проте також не можна не погодитися з тим, що життя непередбачуване, кожен з нас може опинитися в складних обставинах та накоїти дурниць. Тому й остерігаюсь засуджувати будь-кого.

Твір до ЗНО “Чи можна пробачити зраду” варіант 2

Зрада завжди вважалася непростимим вчинком, будь то зрада коханої людини, друга чи Батьківщини. До зрадників неодмінно ставляться з осудом та зневагою. Мабуть, тому, що через зраду не лише розбиваються серця, а й трапляються великі й непоправні трагедії. Наприклад, військова зрада веде до загибелі великої кількості людей та насильства. Через те, мабуть, зрадників держави завжди суворо карали смертю. І це нам видається єдино правильним рішенням.

Та якщо добре подумати, то, наприклад, в мусульманських країнах смертю караються й куди менш серйозні “гріхи”, навіть такі, які в нашій культурі не вважаються особливо тяжкими. Наприклад, послідовники ісламу забивають каменями жінок до смерті за зраду чоловіка, при тому що чоловік офіційно може мати кілька дружин. І це вже ніяк не вкладається в голові представника європейської культури. І змушує замислитися.

На мій погляд, пробачати зраду необов’язково, тим більше, що в душі, мабуть, вже й не вийде беззастережно довіряти тому, хто втратив довіру. Простіше постаратися забути її та перестати спілкуватися зі зрадником, будувати своє життя без нього. Краще знайти та оточити себе іншими людьми, яким можна довіряти. Це стосується не лише випадків особистої зради, а й зради колективу, народу, країни. Такі люди мають бути усунені від управління та покарані матеріальними штрафами, бо зазвичай саме матеріальна вигода і є мотивом зрадницьких дій людей. А на їхнє місце нехай прийдуть патріоти, спеціалісти та натхненні, яким можна довірити відповідальність за життя країни.

Життя людей не однобічне, інколи ми опиняємося по різні боки барикади через свої погляди та переконання. У часи смути та політичних ігор особливо важко на сто відсотків розібратися, хто правий, а хто ні. Згадаємо роман Ю. Яновського “Вершники”, а конкретно главу “Подвійне коло”, в якій один брат убиває іншого через політичні переконання. Та вони ж один одного вважали зрадниками вартими покарання, і все, чого цим досягли, це непоправна родинна трагедія.

Тема зради неодноразово висвітлена в літературі, зокрема українській. Зраду кохання ми знаходимо у драмі-феєрії “Лісова пісня” Лесі Українки. Зрада власної віри та культури пристрасно та безжально засуджена у посланнях Івана Вишенського, наприклад, у “До єпископів”, де йдеться про те, що уніати продалися за матеріальні статки та владу полякам, що насаджували на землях Західної України свої порядки.

Отже, чи можна пробачити зраду? Мабуть, можна, та не варто. Бо це як довірити ключі від дому тому, хто вдерся через вікно.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (8 оценок, среднее: 3,75 из 5)

Твір до ЗНО “Чи можна пробачити зраду”


план дорога що нікуди не вела
Твір до ЗНО “Чи можна пробачити зраду”