Твір-біографічний опис: Софія Ротару

Софія Ротару – російська, українська і молдавська співачка, музикант, танцівниця, музичний продюсер, кіно-продюсер, акторка, ділова жінка. Відома голосом альто, стала першою поп-співачкою, яка співала речитативом. Користується суспільним визнанням. Кар’єра Софії Ротару ознамено вана міжнародним успіхом на музичній сцені, а також численними розбіжностями, причиною котрих стало походження Софії Ротару, особливо в країнах Східної Європи. Преса зве її “Поп Королевой”.

В її репертуарі є більш ніж 400 пісень на російській, українскій,

молдавскій, болгарскій, сербскій, польскій, германській, італьянській. іспанській і англійській мовах. В1988 році співачка нагороджена званням Народної артистки СССР. У 2000 році Вищою академич-ною радою України її було признано кращою українською естрадною співачкою ХХ-го століття.

Сьогодні Софія Ротару є громадянкою України и почесною громадянкою Криму, Чорновиць.

Проживає вона в Ялті і Києві. Творчість Софії Ротару була неодноразово відзначено почесними званнями: в 1976 році їй присвоєно звання Заслужена артистка Української ССР, в 1985 – Народна артистка Української ССР, Народна артистка Молдавської ССР, Лауреат

премії Ленінського Комсомоле, Герой України, Кавалер “Ордена Республіки” . В різний час українське село Маршинци, в якому народилася співачка, відносилося до Австро-Угорщини, Молдавії, Румунії, що було причиною різного написання імені та прізвища. У титрах фільму “Червона Рута” Софія з’являється ще з прізвищем Ротарь.

У раніших зйомках ім’я писали Софья. Писати прізвище на молдавський лад з буквою “у” в кінці порадила Софії Едіта Пьєха.

7 серпня 2007 року Софія Ротару відзначила 60-річний ювілей. Сотні поклонників, а також відомі артисти і політики приїхали до Ялти а різних кінців світу, щоб привітати співачку. Президент України В. Ющенко нагородив Софію Ротару Орденом “За заслуги” ІІ ступеня.

Урочистий прийом з нагоди ювілею проходив в Лівадійському палаці.

Вшановування співачки продовжилися у вересні в Сочі, де на музичному конкурсі молодих виконавців “П’ять зірок” один з конкурсних днів був присвячений її творчості. А в жовтні 2007 року в Державному Кремлевському Палаці пройшли юбілейні концерти С. Ротару, в яких взяли участь популярні виконавці Росії і України . На даний момент Ротару веде активну гастрольну діяльність, бере участь у збірних концертах і телепрограмах. Знаходиться у відмінній фізичній і вокальній формі, має величезний авторитет в українських і російських музичних колах.

Останній сингл 2007-го року “Я твоя любов” займає перше місце, знаходячись чотири тижні в чарті “Золотий грамофон” Російського радіо. З березня по травень 2008-го року, Софія Ротару знаходиться в Ювілейному турне по Росії. Першим синглом в 2008-му році стала пісня “Квіти бузку”, виконана на концерті присвяченому 8-го березня.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)


Твір-біографічний опис: Софія Ротару


успішні люди кар'єристи
Твір-біографічний опис: Софія Ротару