ТУРБАЦБКИЙ ЛЕВ

ТУРБАЦБКИЙ ЛЕВ (07.06.1876, с. Джурин, тепер Чортківського р-ну Тернопільської обл. – 08.02.1900, Львів) – літературний критик, журналіст, публіцист.

Навчався в Коломийській і Станіславській гімназіях та на юридичному факультеті Львівського університету. По закінченні навчання мав юридичну практику й журналістську роботу, брав активну участь у діяльності русько-української радикальної партії, а згодом – польської соціал-демократичної партії. За виступи в справі еміграції галицьких селян за океан був на кілька місяців ув’язнений. Журналістську

діяльність розпочав із дописів до журналу “Народ”. Допомагав редагувати газету “Громадський голос” і журнал “Радикал” (Львів), що заступив журнал “Народ” і 1895 р. злився з Франковим журналом “Житє і слово”. У 1897 -1899 рр. був одним із редакторів газети “Буковина” (Чернівці), а незадовго до смерті працював у газеті “Діло”.

Від записів про життя трудящих Л. Турбацький перейшов до професійної публіцистики та літературної критики, писав літературно-критичні й проблемні статті, нариси, рецензії, есе. Дебютував у рубриці “Літературні замітки” журналу “Народ” популярними

статтями про творчість польського письменника А. Немоєвського та німецького письменника Г. Зудермана. В “Буковині” та “Ділі” також виступав з літературно-критичними статтями про творчість О. Пушкіна, В. Бєлінського, Е. Золя, І. Франка, В. Стефаника, О. Кобилянської, Т. Бордуляка, Л. Лопатинського, діяльність новоствореного журналу “Літературно-науковий вістник”, обстоював тісний зв’язок літератури з інтересами народу, підгримував новаторські стильові пошуки у вітчизняному письменстві.

Літ.: Історія української літературної критики. К., 1988.

П. Федченко


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)

ТУРБАЦБКИЙ ЛЕВ


діалог на вільну тему
ТУРБАЦБКИЙ ЛЕВ