Тетяна – улюблена героїня О. С. Пушкіна – ОЛЕКСАНДР ПУШКІН ТВОРИ ІЗ ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ

9 клас

Итак, она звалась Татьяной.

Ни красотой сестры своей,

Ни свежестью ее румяной

Не привлекла б она очей.

О. Пушкін

Вперше з романом О. Є. Пушкіна “Євгеній Онєгін” я познайомилася на уроці російської літератури в дев’ятому класі. Цей роман займає центральне місце у творчості поета. Це його найвидатніший художній твір. О. Є. Пушкін у листі до поета Вяземського відзначає: “Я пишу тепер не роман, а роман у віршах – диявольська різниця!”. “Євгеній Онєгін” зробив найбільш сильний вплив на долю всієї російської

літератури.

Я хочу написати про Тетяну Ларіну, одну з головних героїнь. О. Є. Пушкін пише про неї так:

Ее сестра звалась Татьяна.

Впервые именем таким

Страницы нежные романа

Мы своевольно освятим.

Малюючи у своєму романі чарівний образ російської дівчини, не красуні, із селянським ім’ям, автор і в характеристиці її душевного складу, і в зображенні її поведінки анітрішки не прикрашує, не ідеалізує, хоча і заявляє не раз про свою глибоку симпатію:

Татьяна, милая Татьяна!

С тобой теперь я слезы лью…

……………………

Простите мне: я так люблю

Татьяну милую мою!

Якщо

Пушкін так про неї говорить, то, я думаю, вона чарівна.

Тетяна росла в сім’ї дикою, неласкавою дівчинкою, яка не любила гратися з подругами, здебільшого заглиблена в себе, у свої переживання. Допитлива, вона намагається зрозуміти усе навколишнє і свою власну душу і, не знаходячи відповіді на свої запитання в старших – матері, батька, няньки, – шукає їх у книгах, до яких вона мала пристрасть із самого дитинства і яким звикла вірити.

Ей рано нравились романы,

Они ей заменяли все!..

Я думаю, якщо б її батьки приділяли їй більше часу, то вона не була б такою наївною. Про життя, про людей Тетяна звикла судити по книгах. У них же вона шукала вираження своїх власних переживань. Навколишнє життя, середовище сільських поміщиків, їхніх дружин і дітей мало задовольняють її вимогливу душу, її допитливий розум. У романах вона бачила інше життя, більш чудове, значне і багате подіями, інших людей, більш цікавих; вона вірила, що таке життя і такі люди не вигадані авторами, а існують насправді, і була впевнена, що і вона коли-небудь зустрінеться з такими людьми і буде жити таким життям. Пушкін говорить:

Она влюблялася в обманы

И Ричардсона, и Руссо.

Незвичайним уявляла собі свого майбутнього обранця Тетяна. У щасливій долі для себе вона була впевнена.

Не дивно, що, побачивши в перший раз Онєгіна, так разюче несхожого на інших знайомих молодих людей, Тетяна відразу в нього закохалася. І от вона пише лист Онєгіну, відсилає його, а потім переживає, очікуючи відповідь.

Бледна, как тень, с утра одета,

Татьяна ждет, когда ж ответ?

Але Онєгін боїться змін:

Я вас люблю любовью брата –

И, может быть, еще нежней.

Отже, виховання лише на романах може сформувати неправильне відношення до життя.

Чудовим є те, що Тетяна дуже любила російську природу. О. Є. Пушкін відзначає:

Татьяна, русская душою,

Сама не зная почему,

С ее холодною красою

Любила русскую зиму…

…………………………

Татьяна верила преданьям

Простонародной старины,

И снам, и карточным гаданьям,

И предсказаниям луны.

Я думаю, що любов до природи, звичаїв народу зробили її особливо щиросердечною, вірною слову.

Пізніше її везуть до Москви, але і там вона нудьгує і тужить. Мати хоче віддати Тетяну заміж за якогось важного генерала. Тетяна спочатку опирається, але потім погоджується, тому що їй, по суті, все одно – щастя для неї вже неможливо.

Меня с слезами заклинаний

Молила мать, –

Розповідає вона пізніше Онєгіну, –

… для бедной Тани

Все был жребии равны…

Я вышла замуж…

Вона стає важною світською дамою. Усі ставляться до неї з глибокою повагою. Тетяна суворо виконує свої обов’язки дружини і хазяйки вдома, але задоволення, радості від цього не одержує. Коли героїня знову зустрічає Онєгіна і бачить, що кохання знову спалахує в ньому, вона почуває себе ображеною. Тетяна дотепер любить Євгенія, проте рішуче відмовляється від щастя і говорить:

Я вышла замуж. Вы должны,

Я вас прошу меня оставить;

Я знаю, в вашем сердце єсть

И гордость и прямая честь,

Я вас люблю (к чему лукавить?),

Но я другому отдана,

Я буду век ему верна.

Головною рисою характеру Тетяни є висока, щира шляхетність, сильно розвинуте почуття обов’язку, щирість відчуття. Тетяна змінилася зовні, але не в душі.

Я вважаю, що Тетяна діє правильно, відмовляючи Онєгіну. Якщо вона дала обіцянку бути вірною людині, яку вона не кохає, але поважає, то зобов’язана берегти непорушно це слово. Нехай тепер вона розуміє, що це була помилка з її боку, що вона прийняла хибне рішення, – страждати за цю помилку повинна лише вона.

Бєлінський говорив про Тетяну, що вона – “существо исключительное, натура глубокая, любящая, страстная. Любовь для нее могла быть или величайшим блаженством, или величайшим бедствием жизни”.

Мені Тетяна дуже сподобалася, тому що вона жінка з дивною душею, сильною волею, щирістю відчуття, високим почуттям обов’язку.

Вона і для мене стала “Тетяна, мила Тетяна!”


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)

Тетяна – улюблена героїня О. С. Пушкіна – ОЛЕКСАНДР ПУШКІН ТВОРИ ІЗ ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ


розмістіть репліки мавки відповідно
Тетяна – улюблена героїня О. С. Пушкіна – ОЛЕКСАНДР ПУШКІН ТВОРИ ІЗ ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ