Тематична атестація № 4 – контроль знань за творчістю Е. Гофмана

Урок зарубіжної літератури 9 клас

УРОК № 38

Тема. Тематична атестація № 4

Мета: Здійснити контроль знань за вивченою темою; перевірити засвоєння термінів із теорії літератури; виховувати прагнення досягти високого результату.

Обладнання: картки із завданням.

Тип уроку: урок контролю знань.

ХІД УРОКУ

I. Оголошення теми та мети уроку

II. Ознайомлення учнів із завданням. Виконання роботи

Варіант І

Початковий рівень (кожна правильна відповідь – 1 бал) Завдання з вибором правильної відповіді

1. Укажіть, яке

з тверджень є правильним щодо, суті романтизму:

а) протиставлення ідеальних уявлень буденній реальності;

б) наявність правил та канонів;

в) тенденція до типізації, настанова на “правдиве” відображення світу;

г) гуманізм та зображення гармонійно розвиненої людини.

2. Укажіть добу, до якої зверталися романтики у пошуках естетичного ідеалу:

а) Відродження;

б) Середньовіччя;

в) античність;

г) Просвітництво.

3. Укажіть, які твори не належить перу Е. Гофмана:

а) “Золотий горнець”;

б) “Володар мух”;

в) “Лускунчик”;

г) “Володар бліх”;

4. Укажіть, що слугувало

Е. Гофману засобом для розуміння умовностей життя:

а) новітня філософія;

б) теорія єдності зі світом;

в) прагматизм;

г) фантастика.

Середній рівень (кожна правильна відповідь – 1 бал)

Завдання з вибором правильної відповіді

5. Укажіть, що подарувала фея Рожа Гожа малому Цахесові:

6. а) гроші;

7. б) титул;

в) золоті волосини;

г) чарівний гребінець.

6. Укажіть, у якому місті відбуваються події, зображені в казці Гофмана “Золотий горнець”:

а) у Дрездені;

б) у Берліні;

в) у Празі;

г) місто невідоме.

7. Укажіть тему вірша Г. Гейне “Чому троянди…”:

а) природа;

б) нерозділене кохання;

в) поет і поезія;

г) самотність.

Достатній рівень (кожна правильна відповідь – 1 бал)

Завдання з вибором декількох правильних відповідей

8. Укажіть, які твори належать перу Г. Гейне: а) “Лорелей”;

б) “Ніч тиха”;

в) “Лускунчик”;

г) “Самотній кедр…”.

Завдання відкритої форми з короткою відповіддю 9. Образ героя, переживання, думки і почуття якого відображені в літературному творі, це – … (ліричний герой).

10. Зіткнення яких двох світів відображено у творах Е. Гофмана? (Матеріального та духовного)

Високий рівень (2 бали)

Завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю

11. Коротко охарактеризуйте ліричного героя “Книги пісень” Г. Гейне і скажіть, чи тотожний він авторові.

Варіант II

Початковий рівень (кожна правильна відповідь – 1 бал)

Завдання з вибором правильної відповіді

1. Укажіть, як називається літературний напрям, якому притаманним є протиставлення ідеальних уявлень буденній реальності.

а) імпресіонізм;

б) класицизм;

в) реалізм;

г) романтизм.

2. Укажіть, як називається негативна оцінка предмета або явища через його висміювання; комічний ефект досягається завдяки тому, що справжній смисл висловлювання замаскований.

а) сатира;

б) гумор;

в) іронія;

г) сарказм.

3. Укажіть, якій тематиці присвячені перші твори Е. Гофмана:

4. а) музичній;

5. б) пригод та подорожей;

6. в) філософській;

7. г) оспівування природи.

8. Укажіть, ким був Балтазар, герой твору Е. Гофмана “Крихітка Цахес”:

а) філософом;

б) скептиком;

в) філістером;

г) поетом.

Середній рівень (кожна правильна відповідь – 1 бал) Завдання з вибором правильної відповіді

9. Укажіть, хто допомагає Балтазарові:

а) фея Рожа Гожа;

б) Ціннобер;

в) Проспер Альпанус;

г) князь Барсануф.

10. Укажіть, як звати головного героя казки Е. Гофмана “Золотий горнець”:

а) Фабіан;

б) Анзельм;

в) Мош Терпін;

г) Пульхер.

11. Укажіть тему вірша Г. Гейне “Не знаю, що стало зі мною…”:

12. а) природа;

13. б) нещасливе кохання;

в) поет і поезія;

г) самотність.

Достатній рівень (кожна правильна відповідь – 1 бал)

Завдання з вибором декількох правильних відповідей

14. Укажіть, які з творів належать перу Е. Гофмана:

а) “Золотий горнець”;

б) “Володар мух”;

в) “Лускунчик”;

г) “Володар бліх”.

Завдання відкритої форми з короткою відповіддю

15. Неіснуюче в дійсності, створене фантазією, уявою – … (фантастика).

16. Яке останнє благодіяння для Ціннобера робить фея Рожа Гожа після його смерті? (Фея перетворює Ціннобера на красеня, а у його матері на городі виросла чудова солодка цибуля.)

Високий рівень (2 бали)

Завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю

17. Назвіть романтичні риси поезії Г. Гейне (не забудьте при цьому розповісти про почуття і світосприйняття автора).

III. Домашнє завдання

Повторити вивчене про романтизм; для 2-3 учнів: підготувати повідомлення про життя та творчість Дж. Байрона, підібрати цікаві факти з біографії поета: знайти визначення терміна “карбонарії”.




1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)

Тематична атестація № 4 – контроль знань за творчістю Е. Гофмана


кассандра леся українка скорочено
Тематична атестація № 4 – контроль знань за творчістю Е. Гофмана