Тартюф, або обманщик характеристика образу
Тартюф – лицемір, що втерся в довіру Оргона, що привласнює собі його будинок і стан, але викритий і заарештований за королівським указом. Його ім’я, очевидно, узяте Мольером з арсеналу італійської комедії масок, де з’являвся персонаж Тартуфо . Виявляється і асоціація із старофранцузским truffe – обман, шахрайство.
У підзаголовку і в списку дійових осіб цьому персонажеві дається гранично коротка, але дуже містка характеристика: “l’іmposteur” , “faux devot” .
Т. – страшний лицемір. Він прикривається релігією, зображує з себе
У класицистів характер – ця відмітна властивість, генеральна якість, специфіка того або іншого людського типу.
Характер може бути граничний, неправдоподібно загострений, тому що таке загострення його не спотворює, а, навпроти, виділяє. Цим характер відрізняється від устоїв – характерних рис,
Але він розкривається поступово. Композиція комедії дуже своєрідна і неожиданна: головний герой Т. з’являється тільки в ІІІ дії. Мольер в передмові до комедії так це обгрунтовує: “…
Я працював над нею з усією обачністю, якої вимагала делікатність предмета, і… усе моє мистецтво і усі мої старання я приклав до того, щоб відрізнити образ Лицеміра від образу істинно віруючого. Тому я цілих два акти спожив на те, щоб підготувати появу мого негідника”.
Тартюф, або обманщик характеристика образу
кочерга свіччине весілля скорочено
Тартюф, або обманщик характеристика образу