Там за правду щира дяка: Батогами, батогами. В. Самійленко

Один з найкращих в українській літературі сатириків Володимир Самійленко не боявся батогів, не пом’якшував гостроти свого слівця, і від того поезія його жива, наповнена гумором і змістом, одночасно весела й жорстко соціальна. Гротескне зображення дійсності пронизує вірш “Ельдорадо”. У поєднанні іронічної назви, саркастичного змісту та ідейної цілісності неабияка заслуга автора. Поезія має яскравий викривальний характер.

Дійсність царської Росії, лицемірство її правителів і чиновників виступають головними об’єктами нещадного

висміювання.

Якщо уявити Самійленка на ринзі з втіленим привидом самодержавства, то він наносить різкі й влучні удари вже з першого раунду. Перший удар приходиться трохи нижче голови, тобто по заможній еліті, придворним царя “держимордам”, що грабують народ. Про волю можна говорити хіба що, коли ти вже за гратами – другий замах поета.

У Російській імперії, на відміну від країн Західної Європи, наприкінці XІX століття немає елементарних прав і свобод, зокрема свободи слова. Усе це блокується монархією, що відверто затрималася в цій країні.

Але повернемось до бою: далі йде стрімка “двійка”, навіть

“трійка” по законодавчій і судовій системі. Нерівність суспільства, лицемірство держави не дає народу навіть шансу на справедливість. Наш поет-боксер в ударі – могутній “хук” справа по способу життя в імперії: пияцтву, ледарству панів. Повторний “джеб” по свободі слова в передостанніх раундах…

Ніхто вже не’чує криків секунданта. І найболючіше для українця – національне питання отримує на горіхи гострим висміюванням пасивності, неосвіченості, пристосуванства місцевої інтелігенції. Сепаратистський “аперкот” по єдності держави й “страшна імперія” в глибокому нокдауні. Перемога? Ні, до неї ще далеко, але лише завдяки таким бійцям, як український поетгсатирик Самійленко, нокаут таки відбувся.

Тому їхня смілива праця – безцінна, і можна з гордістю підняти їхню втомлену боєм тяжку руку вгору на знак перемоги.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)Там за правду щира дяка: Батогами, батогами. В. Самійленко


народні пісні душа народу
Там за правду щира дяка: Батогами, батогами. В. Самійленко