Світ Добра і світ Зла у романі “Пригоди Олівера Твіста”

І. “Пригоди Олівера Твіста” – один із перших романів Ч. Діккенса. (Роман “При

Годи Олівера Твіста” побачив світ у 1837 році під заголовком “Олівер Твіст, або Шлях парафіяльного хлопчика”. Роботу над ним Ч. Діккенс розпочав тоді, коли ще не встиг надрукувати свою першу книгу “Посмертні записки Пікнік ського клубу”. Обидві книги ще на зорі його творчості зробили Діккенса все світньо відомим.)

ІІ. Добро і Зло – дві полярні категорії у творчості Ч. Діккенса.

1. Прагнення добра у серці юного Олівера. (Носії Добра і

Зла у романі Діккен

Са – конкретні персонажі, котрі ведуть між собою тривалу й запеклу війну, в результаті якої завжди перемагає Добро. і хоча малий Олівер на почігі ку твору ще не знає, що таке Добро, проте всім своїм дитячим сердечком відчуває, що таке Зло. Навіть сторонні люди помічають, яка печать страж дання і відчаю лежить на чолі дитини: “Може він ніколи не знав ні мате­ринської ласки, ні тепла домашнього вогнища. Може злигодні, знущання, голод звели його з людьми, які примусили його красти…”)

2. Внутрішній опір Олівера Твіста брудним вчинкам недобрих людей. (Наївнії

Дитина, котру пригріло сумнівне

товариство старого Феджіна, швидко зро­зуміла сугь того, чим займалися його “рятівники”: “В одну мить хлопчи кові спала з очей полуда: то ось звідки беруться і хусточки, і годинники, І коштовності, ось чим займається Феджін!” Від цієї миті Зло втратило будь який шанс заволодіти серцем сироти. Коли грабіжники взяли Олівера з со­бою. щоб у багатому домі поцупити столове срібло, малий просив дорослих “Відпустіть, я піду світ за очі й помру десь у полі!.. Я не хочу бути злодієм!”)

3. Торжество Добра над Злом – логічне завершення пригод Олівера Твістп

ІІІ. Джон Голсуорсі про життєздатну силу творів Ч. Діккенса.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)Світ Добра і світ Зла у романі “Пригоди Олівера Твіста”


дмитро чередниченко оповідання
Світ Добра і світ Зла у романі “Пригоди Олівера Твіста”