Створення героїчного образу Захара Беркута

Створення героїчного образу Захара Беркута є значним досягненням в літературі XІX століття. У ньому втілені найкращі риси трудящої людини, велика народна мудрість, незламна сила волі у боротьбі за свободу і щастя народу. Захар Беркут мудро керує тухольською громадою, всі свої знання, багатий життєвий досвід, сили і здоров’я віддає їй.

Письменник, змальовуючи його образ, називає Захара Беркута дев’яностолітнім голубом. “Високий ростом, поважний поставою, строгий лицем, багатий досвідом життя й знанням людей та обставин, Захар Беркут

був правдивим образом тих давніх патріархів, батьків і провідників цілого народу, про яких нам говорять тисячолітні пісні та перекази”. Він був пасічником, знав садівництво, добре розумівся на ліках і охоче лікував людей. Метою свого життя він вважав беззавітне служіння народові, невтомну працю в ім’я його процвітання і слави. “Життя лиш доти має вартість, – говорив він частенько, – доки чоловік може помагати іншим”.

Дізнавшись про навалу монголів, Беркут усвідомлює небезпеку для Карпатської Русі. Він розумно радить сусідам скинути “…з себе ті пута, в які обплутала вас боярська неситість і

княжа сваволя, і аж тоді вже станьте на смертельну боротьбу проти ворога”. Устами свого героя Іван Франко підносить ідею єдності народу, засуджує княжу криваву міжусобицю, яка ослаблювала Русь, і прославляє велич народу, який відстоював єдність руських земель. Громадський обов’язок, знищення нападників Захар Беркут ставив понад усе.

Беркут вірить, що сила і незламність народу в його дружбі та згуртованості. В цьому ідейна суть образу головного героя.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)

Створення героїчного образу Захара Беркута


любимый цветок роза сочинение
Створення героїчного образу Захара Беркута