Станіслав ЧЕРНІЛЕВСЬКИЙ (народився 1950 р.)

Українська література 6 клас – О. М. Авраменко

Я І СВІТ

Станіслав ЧЕРНІЛЕВСЬКИЙ (народився 1950 р.)

“Я народився поміж двох річок – невеличкою річкою Жван з її мілинами та глибинами й могутнім і тихим Дністром з його вирами та потужною течією – так поетично починає розповідь про себе сучасний український письменник Станіслав Болеславович Чернілевський. – Може, через те я так люблю водночас і найтонші, найдрібніші порухи й великі, могутні рухи.

Десь у четвертому класі я зіграв на сцені першу роль – хлопчика, що вкрав

на колгоспному полі огірки, а мама його присовістила, і він, каючись, відніс їх назад.

Береги Дністра, де я жив, були райськи благодатними: там росли колгоспні груші, яблука, сливи, абрикоси, виноград. Там були баштани. Природно, що поночі ми, хлопчаки, ватагою пробиратися ярами й цупили кавуни та дині або ж огірки й помідори, поки сторож не гнався за нами.

У житті було не так, як на сцені, а те що дивно: обидві ролі я грав по-дитячому щиро й самовіддано.

Правди є різні, а істина одна. Як і одне дитинство на все життя. Воно завжди – щастя. Може, єдине щастя в житті. Найдорожче. Як матір”.

Талант до поетичного слова

виявився рано: учнем четвертого класу Станіслав надрукував свій перший вірш про Тараса Шевченка в районній газеті. Пізніше С. Чернілевський навчався навпереміну в трьох вищих навчальних закладах: у Київському університеті на філологічному факультеті, у Київському театральному інституті на факультеті кінорежисури, а також у Вінницькому педагогічному інституті. Упродовж життя працював учителем, потім – на Київській кіностудії імені О. Довженка.

Нині як викладач багато уваги приділяє студентам Київського національного університету театру, кіно й телебачення імені І. К. Карпенка-Карого. Ось яка багатогранна діяльність С. Чернілевського.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)Станіслав ЧЕРНІЛЕВСЬКИЙ (народився 1950 р.)


лист подрузі
Станіслав ЧЕРНІЛЕВСЬКИЙ (народився 1950 р.)