Словник синонімів української мови

Синоніми – це слова, які відрізняються одне від одного звуковим складом, але означають назву одного поняття з різними відтінками в його значенні або з різним стилістичним забарвленням. (Г. О. Козачук “Українська мова для абітурієнтів”). Такі слова поєднуються в синонімічний ряд, в якому одне – найуживаніше та стилістично нейтральне – називається стрижневим. Саме стержневе слово виділене крупним шрифтом та кольором у статтях нашого словника.

Значення синонімів дуже велике, адже від того, наскільки правильно і доречно підібрані слова,

залежить точність і виразність мовлення, а отже й точність передачі інформації.

У мові практично немає синонімів з ідентичним значенням. Семантичні синоніми – це ті синоніми, що відрізняються один від одного відтінками значення, напр., давній – старий – колишній – старовинний – старожитній. Часто кожне із слів у синонімічному рядку сполучається лише з певними іншими словами в словосполучення. Напр., ми кажемо: давній звичай, але старий дід, древні греки, але колишні співпрацівники, стародавня споруда, але старосвітська родина.

Стилістичні синоніми – це слова однакові за значенням, але різні за стилістичним

забарвленням, тож їх вживання буде доречним чи ні в певному стилі мовлення. Наприклад, говорити, базікати, мовити.

Синоніми допомагають нам якомога чітко висловити думку, а також уникати частих повторів тих самих слів у невеличких відрізках мовлення.

Пропонований словник синонімів української мови онлайн створений на основі “Практичного словника синонімів української мови” Святослава Караванського та “Синонімічного словника української мови” Левка Полюги.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)


Словник синонімів української мови


опис айстри
Словник синонімів української мови