Скорочено – ХИЖИХ МЕЧЕМ МИРИМ – ВІЗУАЛЬНА (ЗОРОВА) ПОЕЗІЯ

А. МОЙСІЄНКО

Хижих

Мечем

Мирим.

За жанром цей вірш – паліндром. Він складається всього з трьох слів-рядків, кожен з яких читається як зліва направо, так і навпаки. Крапка в кінці речення свідчить про відсутність агресивності, тобто поезія має миротворчу функцію, а не войовничу, як може видатися при першому ознайомленні. Зміст поезії свідчить, що мова йде не про знаряддя вбивства, а про “меч духовний” , який проникає в камінне серце ворога і перемагає його. Не випадково відомий латинський вислів говорить: “Обачний подорожній

оперізується мечем”. Отже, поезія А. Мойсієнка – це розгорнута метафора, яка сприймається як риторичне твердження: мечем творять злочини, але ним же і зупиняють зло.

Український графік В. Чупринін (автор візуальної поезії, редактор часопису зорової поезії) зобразив паліндром А. Мойсієнка у такий спосіб:

Меч може бути символом воїнської зброї, символом влади, однак у якості емблеми апостола Павла виступає “меч духовний, котрий є слово Боже”; меч також вважали інструментом мучеництва. На своєму малюнку В. Чупринін зобразив не тільки мечі, а й козацьку шаблю – це має символічно поєднувати зорову поезію сучасності з традиціями барокової культури.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)


Скорочено – ХИЖИХ МЕЧЕМ МИРИМ – ВІЗУАЛЬНА (ЗОРОВА) ПОЕЗІЯ


чи легко бути білою вороною твір
Скорочено – ХИЖИХ МЕЧЕМ МИРИМ – ВІЗУАЛЬНА (ЗОРОВА) ПОЕЗІЯ