Скорочено – ПРО ЖАР-ПТИЦЮ ТА ВОВКА – НАРОДНІ КАЗКИ

Було у царя три сини: два розумних, а третій – дурень. Якось вирішили вони поїхати світу подивитися. Обрали собі коней: старші брати узяли найкращих, а молодший – найгіршого. їдуть вони, аж ось бачать: три стовпи і від них три дороги – прямо, наліво й направо. На однім стовпі написано: хто поїде тією дорогою, той сам буде ситий, а кінь його голодний. На другому – що сам буде голодний, а кінь ситий. На третьому – що коня його вовк з’їсть.

Молодший з братів вирішив їхати дорогою, на якій коня втратить. їде, а назустріч йому вовк – з’їв

коня та сказав, що сам відвезе юнака, куди той накаже.

А царевич наказав, щоб вовк віз його куди сам знає. Вовк відвіз дурня в ліс. А там була клітка із жар-птицею. І захотілося хлопцеві вкрасти птицю. Тож вовк йому розказав як. Лише за мотузку наказав не братися. Та дурень забув його наказ і зачепив мотузку. Одразу прибігли сторожі й наказали привести їм за жар-птицю напівзолотого-напівсрібного коня. І тут вовк прийшов на допомогу. Та знову дурень неуважно слухав його поради. За коня слід було здобути панну, яка живе в дубовому гаю. Коли приїхали до того місця, вовк порадив дурневі відправити служницю за водою, а самому

брати панну й нести до нього. Потім вовк обернувся на панну і його віддали за коня. Далі перетворився на коня, його віддали за жар-птицю. А після цього вовк кожного разу утікав. Так вовк із царським сином здобули і панну, і коня, і жар-птицю. Повернувся молодший брат до старших із своєю здобиччю. Та вовк попередив, щоб царевич не розказував нічого, бо підступні брати вб’ють його.

А старші брати дійсно неподалік проїжджали. Вбили молодшого, коли той спав, а собі забрали його здобич. Тоді наказав вовк сороці принести води цілющої і життєдайної й оживив царевича. А коли повернувся молодший син додому, то кинулися до нього і кінь, і жар-птиця, і панна!

Розказав молодший син батькові, як все було. Узяв панну за дружину, а братів простив. Вовкові ж зажарив цілого барана.

Як у багатьох казках, тут ми зустрічаємо трьох братів. Наймолодшого, як завжди, зображено дурнем. Та насправді він виявляється кмітливішим і щасливішим за інших. До того ж має щире серце, бо вибачає братам зло. У цій казці бачимо, як добро перемагає зло. А ще – як справжні друзі допомагають у складних ситуаціях. І навіть рятують життя.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)

Скорочено – ПРО ЖАР-ПТИЦЮ ТА ВОВКА – НАРОДНІ КАЗКИ


всеволод нестайко як ми літали в космос
Скорочено – ПРО ЖАР-ПТИЦЮ ТА ВОВКА – НАРОДНІ КАЗКИ