Скорочено “Мауглі (Книга джунглів)” Кіплінга

Книга складається з двох частин. Деякі з розповідей оповідають про Мауглі, про його життя в джунглях серед диких звірів. У дворічному віці маленький син дроворуба втрачається в джунглях. За ним по п’ятах нишпорить кульгавий тигр Шер-Хан і хоче зробити його своєю здобиччю.

Дитина доповзає до лігва вовків. Батько і Мати вовки приймають його в свою сім’ю і захищають від Шер-Хана. Вони називають його Мауглі, що в перекладі означає “жабеня”. На раді вовчої зграї ведмідь Балу, який навчає вовченят законом джунглів, і чорна пантера Багіра,

яка платить зграї за те, щоб вона не видала малюка на розтерзання Шер-Хану, висловлюються за те, щоб Мауглі було дозволено жити серед вовків. Розум і сміливість Мауглі дозволяють йому вижити й зміцніти в складних умовах життя в джунглях. Його друзями і покровителями стають ведмідь Балу, Багіра, удав Каа, ватажок вовчої зграї Акела.

У його житті відбувається безліч пригод, він вчиться розмовляти мовою всіх мешканців джунглів, і це не раз рятує йому життя. Одного разу мавпи Бандар-логи забирають хлопчика в Холодні лігва, зруйнований індуський місто, збудований в джунглях кілька століть тому. Поки мавпи несуть його,

пересуваючись по гілках дерев, Мауглі просить шуліки простежити за тим, куди його забирають, і попередити його друзів. Багіра, Балу і Каа приходять хлопчикові на допомогу й рятують від мавп, які бавляться з ним, як з іграшкою. Через десять років після приходу Мауглі в джунглі ватажок зграї Акела стає старим і не може більше сприяти своєму улюбленцеві. Багато вовки ненавидять Мауглі, тому що не можуть витримувати його погляду і відчувають його незрозуміла перевагу. Шер-Хан чекає відповідного моменту, щоб розправитися з Мауглі. Тоді за порадою Багіри Мауглі приносить з села вогонь.

На Скалі Ради вовчої зграї він демонструє звірам свою силу, подпалівает шкуру Шер-Хана, виступає на захист Акела. Після цього він іде з джунглів і йде в село, до людей. Там одна жінка на ім’я Мессуа приймає його за свого колись утащенного Шер-Ханом сина і дає йому притулок у себе в будинку. Мауглі вчить людську мову, освоюється зі способом життя людей, а потім на кілька місяців стає пастухом сільського стада буйволів. Одного разу він дізнається від відданих йому вовків, що Шер-Хан, ішов в іншу частину джунглів, щоб залікувати свої рани, повернувся. Тоді Мауглі заманює тигра у пастку і направляє на нього з двох сторін буйволяче стадо. Шер-Хан гине. Дізнавшись про смерть тигра сільський мисливець бажає сам отримати за упіймання Шер-Хана 100 рупій і хоче віднести його шкуру в село. Мауглі не дозволяє йому цього зробити. Тоді мисливець називає його перевертнем, а Мессуа і її чоловіка чаклунами. Мауглі з тигрячою шкурою ховається в джунглях. Його названих батьків збираються спалити.

Мауглі повертається, допомагає їм сховатися і дістатися до поселення англійців, у яких вони можуть попросити захисту. На село ж Мауглі насилає диких слонів, буйволів, оленів, і вони толочать всі поля, руйнують будинки, розганяють стада, так що жителі змушені покинути своє колишнє місце проживання і шукати притулку в якомусь іншому місці. Після смерті Шер-Хана і руйнування села Мауглі повертається у джунглі, і живеться йому тепер особливо добре. Всі визнають за ним права господаря і пана джунглів. Він росте красивим, сильним і розумним юнаком. Коли він досягає сімнадцяти років, місце проживання вовків піддається нападу диких рудих собак долів. Кожна з них слабкіше вовка, але вони нападають полчищами, вони голодні і вбивають усе живе на своєму шляху. Мауглі разом з Каа заманює їх у пастку, що складається з мільярдного рою диких бджіл і стрімкої річки. Хитрість допомагає йому розправитися з більшою частиною непрошених гостей. Потім вовча зграя добиває що залишилися в живих і самих упертих з них. Таким чином Мауглі позбавляє вовків від вірної загибелі (якщо б вони вирішили без попередніх заходів битися з долами) або від вимушеного переселення. Приходить весна, і Мауглі тягне до людей. Він прощається зі своїми друзями і остаточно йде туди, де тепер живе Мессуа і її недавно народжена дитина.

Мауглі зустрічає дівчину, одружується з нею і веде звичайний для людської істоти спосіб життя, проте назавжди зберігає в пам’яті перші свої роки, проведені в джунглях, і образи вірних друзів. Інші найбільш відомі розповіді – це історія про Ріккі-Тіккі-Таві, а також про Білому Котик. Ріккі-Тіккі-Таві – це маленький мангуст, відважний борець зі зміями. Одного разу сім’я англійців, незадовго до цього оселилася в бунгало з садом, знаходить ледве живого мангуста, виходжує його і залишає у себе в будинку. Ріккі-Тіккі через деякий час усвідомлює, що йому доведеться битися з двома кобрами: оголеному і його подругою Нагеной, які вкрай незадоволені його появою в саду. Вони мають намір убити всіх людей: чоловіка з дружиною та їхнього сина Тедді, розраховуючи, що тоді мангусти нічого буде робити в їхньому саду, В першу ніч Ріккі-Тіккі у ванній батьків Тедді вбиває Нага. Наступного ранку знищує всі яйця кобри, з яких ось – ось повинні вилупитися маленькі змійки, а за самою

Нагеной впадає в її нору і там розправляється з нею. Так маленький Ріккі-Тіккі-Таві рятує цілу сім’ю від вірної загибелі. Захоплюючий розповідь і про Білому Котик, який поставив перед собою мету відшукати для своїх родичів такий острів, де б люди не могли до них дістатися і викрадати на бійню. Цілих п’ять років він плаває по морях і океанах, розпитує всіх, кого зустрічає на своєму шляху, де знайти таке місце. Йому доводиться боротися зі штормами, рятуватися від акул, в складних умовах знаходити їжу. За час своїх мандрівок він розвиває в собі надзвичайну силу, відточує розум і спостережливість. Нарешті морські корови вказують йому на такий оточений прибережними рифами острів, і на наступний рік він наводить на нього майже всі плем’я своїх побратимів, де вони можуть жити в безпеці і ніщо не затьмарює майбутнього їхніх малят.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)Скорочено “Мауглі (Книга джунглів)” Кіплінга


що в житті людини найцінніше
Скорочено “Мауглі (Книга джунглів)” Кіплінга